Хвороби, які поширюють тварини: міфи і реальність

Домашние животные являются распространителями болезней

Більшість з нас мають домашніх тварин. Але чи думали ми хоч раз, які хвороби поширюють вони? Адже постійно чуємо, як хтось звинувачує тварин в тому, що це саме від них ми захворіли або заразилися якоюсь інфекцією. Давайте ж розберемося, де тут міф, а де реальність.

Домашні тварини – вірні друзі людини. Однак ті, хто вирішив завести улюбленця, повинні подумати не тільки про ласки й уваги, які їм подарують, а й про хвороби, якими можуть заразитися від улюбленої кішки або собаки.
Багато власників часто ділять зі своїми вихованцями ліжко, їжу і навіть технічні гаджети, але при цьому тварини можуть стати для людини джерелом патогенних бактерій і вірусів. За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань в США, незважаючи на велику різноманітність інфекцій, що передаються від тварин до людини, власники рідко заражаються ними від своїх домашніх вихованців. У зв’язку з цим, ми вирішили розібратися, які ж захворювання поширювані тваринами міфи, а які ні.

Міфічні захворювання

Не ті гельмінти.

Опісторхозом (збудник – котяча двуустка), Клонорхоз (збудник – китайська двуустка), діфіллоботріозом (збудник – лентець широкий), тениаринхозом (збудник – бичачий ціп’як) і багатьма іншими гельмінтозами можна заразитися безпосередньо від тварини, хоча вони можуть служити будинком паразита і викидати в навколишнє середовище безліч яєць. Ці гельмінтози небезпечні для людини, але заразитися ними можна лише від проміжного господаря, вживши в їжу рибу або м’ясо.

Не той грип.

Грипоподібні захворювання викликають у кішок віруси ринотрахеїту та каліцівіроза, у собак – збудники парагрипу (розплідниковий кашлю), чуми м’ясоїдних і деякі інші. На відміну від сумнозвісних «пташиного грипу» і «свинячого грипу» ці віруси в «людинолюбству» непоміченими і небезпечні тільки для певних видів тварин. Але слід бути обережними при лікуванні респіраторних захворювань ваших улюбленців – вони іноді ускладнюються бактеріальною флорою, а ось вона може бути небезпечна для людей зі зниженим імунітетом.

СНІД, але для тварин, а не людей.

Вірус імунодефіциту кішок – смертельний ворог для кішки, але для людини він не небезпечний. Взагалі більшість вірусів, що вражають наших улюбленців, видоспецифічні. Сказ одне з небагатьох сумних винятків.

Не ті воші

Воші видоспецифічні паразити. У людини знайдені три види вошей – одежна, лобкова і головна. У кішок і собак паразитують їх власні воші, для людини не небезпечні. А ось котячі блохи при відсутності вибору можуть покусати і людину.

Не той хламідіоз.

Найпоширеніший хламідіоз у людини – це захворювання, викликане хламідіями трахоматис. До хламідій трахоматис, орнітозу, він відношення не має. Орнітоз – це гостре інфекційне захворювання, характеризується лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням легень, центральної нервової системи, збільшенням печінки і селезінки. Хламідії трахоматис передається статевим і іноді контактно-побутовим шляхом, але ви ніколи не заразитеся ними від тварини.

Підчепити воші у кішки дуже складно, адже у людини і кішки вони різні.
Підчепити воші у кішки дуже складно, адже у людини і кішки вони різні.

Захворювання, які дійсно можна підчепити від тварин

Дерматомікоз, або стригучий лишай

Хвороби від котячих подряпин

Сказ

Скажені собаки нападають на всіх без причини, тим самим передаючи захворювання
Скажені собаки нападають на всіх без причини, тим самим передаючи захворювання

Круглі черви

«Профілактика полягає в плановій дегельмінтизації тварин раз в три місяці і періодичної дегельмінтизації господарів як мінімум два рази на рік. Також власникам тварин слід не забувати про правила гігієни. Після того як контактували з собакою, треба помити руки. Якщо помили миски, обов’язково потрібно все обробити », – розповідає ветеринар Наталія Соловйова.

Лептоспіроз

Висновки

Експерти Національного інституту алергій та інфекційних захворювань США вважають, що в найближчому майбутньому нові захворювання можуть виникати частіше і наносити ще більшої шкоди. Через розвиток процесів глобалізації, погіршення екологічної обстановки тісні контакти між людиною і різними видами тварин відбуваються набагато частіше, ніж раніше. Зокрема, багато тварин, які раніше ніколи не жили поруч з людиною, одомашнюються. Таким чином, щоб бути точно впевненим, що твої тварини не можуть тебе заразити потрібно постійно тримати їх на обліку у ветеринара, робити щеплення, правильно годувати і постійно тримати їх і місце де вони мешкають в чистоті.

Автор: Владислав Левченко, колишній працівник зоопарку, екоактивісти, зоозахисники з 10 річним стажем.
“Пишу про тварин, їх світ і життя”.

Фото 1, Фото 2, Фото 3.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up