Домашні тварини: що потрібно знати про українське законодавство

Домашние животные равны в правах с нами, ведь защищены законом.

Багато з нас мають або ж хотіли б мати домашню тварину, але чи замислювалися ми хоч раз про те, що купивши або принісши додому з вулиці тваринку нам треба задуматися про українське законодавець, в якому прописані правила поведінки з тваринами.

Для власників тварин відповідь на питання, ким вони є, очевидний: члени сім’ї, друзі, помічники. І до улюбленців відносяться ті, хто живе з людьми під одним дахом. Виходячи з цього, до цієї категорії відносяться і звичайні папужки, і підібрана кішечка, і екзотична мавпочка. Однак з точки зору законодавства все складніше. Давайте розбиратися.

Закон України про домашніх тварин

Законом про домашніх тварин в Україні є Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Саме цим актом щодо тварин заборонено:

Тварини теж мають права, які підтверджені в законі.
Тварини теж мають права, які підтверджені в законі.

Адміністративна відповідальність

Обов’язки людей, які утримують домашніх тварин:

«Ніхто не буде приходити до вас додому і не буде перевіряти, але, якщо тварина гуляє в публічному місці без ошийника і номерного значка, постає питання про адміністративну відповідальність», – зазначає член комісії КМДА з благоустрою Данило Юрченко.

Саме люди повинні прибирати і піклуваться про своїх улюбленців.
Саме люди повинні прибирати і піклуваться про своїх улюбленців.

Реєстрація домашніх тварин

Система “Реєстр домашніх тварин” призначена для реєстрації, ідентифікації та обліку домашніх і безпритульних тварин Києва. Система надає громадянам можливість самостійної зручною реєстрації власних тварин в системі і подальшого використанні її інформаційних ресурсів і функцій.

Висновки

Як і багато законів в Україні, Закон про тварин не дуже досконалий, але в останні років 5 над ним дуже плідно працюють, і якщо порівняти його з законом 15-ти, 20-ти років давності, то прогрес очевидний. Якщо говорити коротко, то суть закону лежить в тому, що ми повинні ставитись до тварин як до себе, адже вони теж мають права. Ні в якому разі не можна ображати або знущатися над тваринами, адже це все буде каратися законом. Крім цього, важливо пам’ятати і про те, що тварин потрібно реєструвати і надягати спеціальні заходи перестороги, щоб інші тварини або люди не постраждали.

Автор: Владислав Левченко, колишній працівник зоопарку, екоактивісти, зоозахисники з 10 річним стажем.
“Пишу про тварин, їх світ і життя”.

Фото 1, Фото 2, Фото 3.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up