Експлуатація тварин або взаємовигідне співробітництво?

Животные должны быть на равных с людьми.

З кожним днем збільшується число людей, які усвідомили, що експлуатація тварин – зло і цьому немає виправдання. Все більша кількість людей, відмовляються від насильства і виступають проти їх експлуатації.

«З ранніх років я уникав їсти м’ясо і вірю, що настане час, коли люди, подібні до мене, будуть дивитися на вбивство тварини так само, як і на вбивство людини», – сказав Леонардо да Вінчі п’ять століть тому.

Розглянемо плюси взаємодії тварин і людей, яке призводить до їх взаємовигідного співробітництва (на прикладі життя тварин в зоопарку):

Мінуси відносини тварин з людьми (на прикладі зоопарків):

Щоб допомогти тваринам, ми повинні навчитися захищати як права людини, так і права тварин. Як людство має намір вирішити протиріччя між представниками одного виду, що живуть на землі, якщо воно не здатне мирно жити по сусідству з іншими тваринами? Люди повинні почати мислити і жити в категоріях співіснування, а не панування. Безсумнівно, ви не зобов’язані любити своїх батьків, але повинні бути здатні уживатися з ними. Світ починається тоді, коли люди свідомо намагаються якомога менше шкодити оточуючим живим істотам.

У нас з тваринами повинні бути взаємовигідні відносини.
У нас з тваринами повинні бути взаємовигідні відносини.

У наш час існує ряд захисників прав тварин, які прагнуть позбавити тварин від страждань, яких вони зазнають в результаті експлуатації – люди, які користуються тваринами навіть не задаються питанням, чи прийнятна експлуатація тварин, як така. Захисники прав тварин не поділяють точку зору, згідно з якою тварини повинні представляти цінність для людей, щоб заслуговувати права. Боротьба ведеться одночасно за права і благополуччя тварин.

Висновки

Сотні років ми використовували тварин, як худобу, яка потрібна нам тільки для роботи. Але з плином часу тенденції змінюються, і в сучасному світі ми повинні переходити на інший рівень співпраці, де ми будемо цінувати тварин.
Підводячи підсумки, потрібно зрозуміти, що на сьогоднішній день звичайний кіт, вже давно не просто звичайний: він має права, які захищаються законом і зоозахисниками. Так само і з іншими тваринами, фактично, ми не можемо їх експлуатувати, а повинні вести взаємовигідні відносини, що на мою думку, є правильним. Це дозволить зменшити насильство над тваринами і продовжить їм життя.

Автор: Владислав Левченко, колишній працівник зоопарку, екоактивісти, зоозахисники з 10 річним стажем.
“Пишу про тварин, їх світ і життя”.

Фото 1, Фото 2.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up