Кажани в оселі – як позбутись непроханих гостей

летучая мыш, кажан

Все частіше мешканці Києва жаліються, що у їхніх домівках оселяються кажани. Так, жителі одно з будинків, що на вулиці Доброхотова, виявили зграю цих нічних звірят, які очевидно вирішили там перезимувати. Про це повідомляє Zoovarta з посиланням на Інформатор.

летюча миш, кажан
Фото кажанів

Згідно з інформацією видання, нещодавно таку ж зграю було виявлено в іншому будинку. Тоді кажанів для реабілітації та зимівлі передали у спеціалізовану службу «Кажани Києві».

Як повідомляє спецслужба, кажани є безпечними, їх не варто боятись, просто з похолоданням вони шукають прихистку аби перезимувати. Для цих тварин характерно збиратись великими колоніями. Зоологи радять, якщо ви виявили у себе непроханих гостей, звернутись до Служби порятунку тварин.
Однак, якщо часу на приїзд служби у вас немає, то можна відчинити двері та вікна, вимкнути світло. Летюча миша вилетить назад протягом години. Якщо вона все ще не вилетіла, треба навпаки, включити світло, дочекатися, поки вона сяде на якусь поверхню, накрити її зверху коробкою або тканиною і відпустити на волю. Кажана радять не чіпати голіруч – можуть вкусити.

Найчастіше їх можна знайти в тріщинах і швах багатоповерхових будинків, на горищах, під обшивкою балконів, між віконними рамами та в щілинах кондиціонерів, в утеплених підвалах і овочесховищах.

Нагадаємо, всі види кажанів України занесені в Червону книгу і вбивати їх заборонено.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up