Кажани в оселі – як позбутись непроханих гостей

летучая мыш, кажан

Все частіше мешканці Києва жаліються, що у їхніх домівках оселяються кажани. Так, жителі одно з будинків, що на вулиці Доброхотова, виявили зграю цих нічних звірят, які очевидно вирішили там перезимувати. Про це повідомляє Zoovarta з посиланням на Інформатор.

летюча миш, кажан
Фото кажанів

Згідно з інформацією видання, нещодавно таку ж зграю було виявлено в іншому будинку. Тоді кажанів для реабілітації та зимівлі передали у спеціалізовану службу «Кажани Києві».

Як повідомляє спецслужба, кажани є безпечними, їх не варто боятись, просто з похолоданням вони шукають прихистку аби перезимувати. Для цих тварин характерно збиратись великими колоніями. Зоологи радять, якщо ви виявили у себе непроханих гостей, звернутись до Служби порятунку тварин.
Однак, якщо часу на приїзд служби у вас немає, то можна відчинити двері та вікна, вимкнути світло. Летюча миша вилетить назад протягом години. Якщо вона все ще не вилетіла, треба навпаки, включити світло, дочекатися, поки вона сяде на якусь поверхню, накрити її зверху коробкою або тканиною і відпустити на волю. Кажана радять не чіпати голіруч – можуть вкусити.

Найчастіше їх можна знайти в тріщинах і швах багатоповерхових будинків, на горищах, під обшивкою балконів, між віконними рамами та в щілинах кондиціонерів, в утеплених підвалах і овочесховищах.

Нагадаємо, всі види кажанів України занесені в Червону книгу і вбивати їх заборонено.

Читайте також

Уряд Канади заборонив імпорт цуценят з України після загибелі тварин у літаку МАУ

Влада Канади заборонила імпорт цуценят з України після того, як…

Читати повністю >

У Житомирі встановили поїлки для вуличних тварин

У Житомирі встановили поїлки для вуличних тварин, які потерпають від…

Читати повністю >

У Києві п’яний господар спустив свого стафорда на меншого пса

В Києві власник бійцівського пса напідпитку вирішив спустити свого чотирилапого…

Читати повністю >
btn-up