Майже півсотні країн світу заборонили тварин в цирках. Серед них є і Україна. Які причини?

Жорстоке поводження під час дресирування, невідповідні умови утримання, а також висока смертність тварин – це лише частина причин, через які в цирках забороняють використовувати тварин. Заборона поширюється на місцеві стаціонарні і будь-які пересувні цирки, які приїжджають на гастролі з інших країн.

Цирк со слонами выступает в Виннице

В яких країнах вже діє заборона?

В Європі повної і часткової заборони домоглися майже в 26 країнах. Загальнонаціональна заборона набула чинності в Австрії, Естонії, Великобританії, Греції, Данії, Кіпрі, Італії, Мальті, Нідерландах, Словенії, Румунії, Хорватії, Чехії, Швеції, Фінляндії, Боснії і Герцеговині, а також в Угорщині.

Локальний заборона діє в Німеччині, Бельгії, Ірландії, Іспанії, Норвегії, Польщі, Португалії, а також – в Україні. У нашій країні зараз введена заборона на переїзні цирки в великих містах – Львові, Миколаєві, Дніпрі, Луцьку.

У країнах Азії загальнонаціональна заборона діє в Ірані, Ізраїлі, Індії, Китаї, Сінгапурі та Тайвані. У США від уявлень з тваринами повністю або частково відмовилися 22 штату. А в Південній Америці – в Аргентині, Бразилії та Чилі.

Медведь на велосипеде в цирке

Які причини заборони виступів тварин в цирках?

Насамперед, тваринам в цирках неможливо створити умови для нормального життя, порівнянної з природним середовищем. Їх життєвий ритм порушений через шум і світла при виступах. Вони знаходяться в постійному стресі через переїздів і репетицій.

Всі номери, які виконують ведмеді, слони, примати, леви або тигри за своєю природою для них протиприродні. Дресирування передбачає використання гаків, батогів, палиць, електрошокерів. Не всі здогадуються, але на кінці стека з квіткою, за яким йде слон є металевих гак, який при непокорі впивається тварині в вухо. Тобто людина використовує антигуманний спосіб дресирування. Головний прийом – це страх тваринного перед покаранням або голодом.

«Як змусити слона стояти на одній нозі? Треба відшибіти інші три», – кажуть дресирувальники.

Дрессировщик со львом в цирке

Під час гастролей тварини змушені цілодобово перебувати в темних, тісних і задушливих вагонах, де, до речі, більшість з них проводять все життя в «вільне» від репетицій час. Також, тварин перевозять в задушливих трейлерах.

Для того, щоб дикий звір не зміг поранити дресирувальника в цирку – йому видаляють кігті, зуби. А іноді і накачують психотропними засобами.

Дресирувальники, як правило, не беруть до уваги самопочуття тварин і стан їх здоров’я. Якщо «артист» поранений, він продовжує працювати. Наприклад, кінь з пораненою ногою пришпорюють якомога сильніше і женуть по манежу з такою швидкістю, щоб не було помітно, як вона кульгає.

Всі ці причини є серйозними підставами для заборони цирків по всьому світу. Незважаючи на те, що рух в цьому напрямку йде повільно, важливо те, що прогрес є.

Павло Собаков, зооактівіст з понад 10-річним стажем

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up