Міські тварини. Які є і як їм допомагають на Україні

Київ – величезне заасфальтоване місто, повністю забудоване будинками. Здавалося б, які тварини можуть тут жити? Але насправді, їх багато, тому давайте ж розберемося, якими вони є і як їм допомагають.
Різноманітні тварини знаходять притулок в великих містах, особливо на території великих міських і не обгороджених парків. При наявності відповідної їжі і притулків, будь-то в приміщеннях або зовні, диких тварин можна зустріти майже всюди. Стрижі і ластівки в’ють гнізда всередині будівель або під дахами, голуби влаштовуються на карнизах. В Азії мавпи і летючі миші окупують храми. В Європі поблизу населених пунктів багато їжаків. У Нью-Йорку і його околицях помічали лисиць, а в Копенгагені – куниць. Тим, хто живе в підвищеній частині Лос-Анджелеса, знайомий крик койота, а мешканці деяких міст Африки і Азії часто чують гавкіт шакалів.
За визначенням, місто – це велике скупчення людей, що живуть на території, яка в значній мірі перетворена людиною. Чи виживе та чи інша рослина або тварина в великому мысты, залежить від витривалості, способу життя і пристосованості конкретного виду, а також від стану природного середовища в даній місцевості. Іноді присутність будь-якого виду тварин або рослин визначається терпимим або нетерпимим ставленням до нього людини.
В Україні існують такі міські тварини: собаки, коти, білки, щурі, миші, їжаки і т. п. Також у багатьох містах України живуть такі птахи: сови, горобці, голуби, ластівки, шпаки: сороки, граки, синиці, ворони, стрижі і т. п.
Як в Україні захищають міських тварин?
- По-перше, існують притулки, в яких живуть бездомні собаки, коти.
- По-друге, навесні 2018 року декілька громадських організацій запропонували Міністерству екології розробити і затвердити рекомендаційний посібник для обов’язкового медичного страхування, що містить інформацію про ефективний алгоритм створення і моніторингу виконання місцевих програм, регулювання чисельності безпритульних і міських тварин.
- По-третє, центр порятунку диких, екзотичних і домашніх тварин «Добрий будинок Фельдман Екопарк» відкрив всеукраїнську інформаційну гарячу лінію для надання допомоги тваринам. Отримати кваліфіковану консультацію та, в разі необхідності, викликати рятувальників для допомоги тваринам можна буде за єдиним номером 0-800-302-303. Зараз лінія працює в тестовому режимі. Всі дзвінки безкоштовні.
- По-четверте, існує закон, який регулює питання про захист міських тварин. Це Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження».
- По-п’яте, деякі люди самі підгодовують міських тварин і птахів: їжаків – молоком, яблуками; білок – горіхами; собак і котів – кісточками, хлібом, кашами; птахів – хлібом, зерном і т. п.
- По-шосте, існує ряд організацій, фондів із захисту тварин. Наприклад, Київське товариство захисту тварин, Товариство захисту тварин «SOS», Товариство захисту тварин «За життя», Молодіжна Ліга Захисту Тварин, Вінницький благодійний фонд захисту тварин «Планета», Миргородська міськрайонна громадська організація «Захист тварин», Міжнародна громадська організація «Допоможи одному», Міжнародна громадська організація« Центр захисту тварин », Товариство охорони тварин «Друг людини»і т. п.
Саме цим Законом України щодо тварин заборонено:
- використання пристосувань, які травмують;
- примусово виконувати неприродні дії, які травмують;
- нанесення побоїв, травм з метою примушування виконати будь-які вимоги;
- використання тварин в умовах надзвичайних фізичних навантажень;
- розведення тварин з генетичними змінами, що спричиняють їм страждання;
- розведення тварин зі спадково закріпленою агресивністю;
- примус до нападу одних тварин на інших, крім випадків використання мисливських собак для полювання;
- застосування до тварин фармакологічних та механічних засобів допінгу;
- інші дії, що суперечать принципам захисту тварин від жорстокого поводження. За жорстоке поводження з тваринами в Україні законодавством передбачена як адміністративна (стаття 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення), так і кримінальна відповідальність (стаття 299 Кримінального Кодексу України). Розмір відповідальності залежить від наслідків: травми і загибель тварини ведуть до кримінальної відповідальності. Ці види відповідальності відрізняються за серйозністю наслідків і розглядаються в різних судових провадженнях.
Висновки
Незважаючи на такі методи захисту міських тварин в Україні, ці тварини все ще потребують нашої допомоги. Тому що не всі методи добре працюють в життя.
Автор: Владислав Левченко, колишній працівник зоопарку, екоактивісти, зоозахисники з 10 річним стажем
“Пишу про тварин, їх світ і життя”.
Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів
Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин
Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак
Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…