10 діючих порад, як уникнути нападу собаки

Бешеная собака

У нашому житті бувають різні ситуації, коли на нас може напасти дворовий собака. Це може статися будь-де: ввечері по дорозі додому або днем ​​на прогулянці. Що потрібно робити в першу чергу? Поради експертів. Визначмо відразу – собака не нападає на людину без причини. Якщо собака на вас гавкає не варто відразу ж чекати нападу і піддаватися паніці. Розгляньмо декілька варіантів.

СИТУАЦІЯ: до вас на вулиці підбігла дворовий собака.

Найчастіше дворовими псами рухає або цікавість, чи голод. Щоб зрозуміти, чи доброзичливо налаштована тварина – зверніть увагу на хвіст: якщо собака вітально розмахує ним означає тварина до вас агресивно не налаштоване, якщо хвіст піднятий «пістолетом» – це перша ознака агресії.

ЩО РОБИТИ?

Ні в якому разі не проявляйте страх. Якщо ви почнете кричати, розмахувати руками або тікати – висока ймовірність, що вас вкусять. Тому що навіть доброзичливий пес може змінити свої наміри – він вважатиме, що ви уявляєте для нього загрозу. Постарайтеся ігнорувати тварина. Не проявляйте до нього ніяких знаків уваги.

Стая собак
Зграя собак

СИТУАЦІЯ: до вас біжить агресивна собака, яка на вас гавкає.

Ви бачите, що тварина явно агресивно. Собака гавкає на вас і переслідує. Головне тут пам’ятати: гавкіт – це спосіб спілкування. Буває, що собаки гавкають людей на території, де їх годують.

ЩО РОБИТИ?

Спочатку спробуйте просто пройти повз, не реагуючи на тварину ніяк. Але насторожитися варто якщо біжить на вас собака утробно гарчить, а її вуха щільно притиснуті до голови. Це означає собака збирається атакувати. Притулившись спиною до стіни, паркану, щоб не впасти і не дайте вкусити себе ззаду. Візьміть в руки що-небудь зі своєї верхнього одягу (куртку або сорочку) і виставте це перед собою на витягнутих руках. Собака інстинктивно це схопить і потягне на себе. Потім різко і сильно вдарте її носком ступні в горло.

Якщо обстановка не дозволяє скористатися одягом, встаньте до наближається тварині полубоком. Зігнуту в лікті руку тримайте на рівні пояса. Ударну ногу відведіть назад і трохи спружіньте коліна. Коли між вами і собакою залишиться близько двох метрів, різко виставте вперед на рівень грудей передпліччя. Собака інстинктивно зреагує на це рух і стане атакувати руку. У момент стрибка вона витягнеться, розкривши незахищений живіт. Скористайтеся цим і нанесіть їй удар ногою в область підребер’я.

Злий собака
Злий собака

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

злий пес
Собака кусає людину

Також захиститися від собак вам допоможуть наступні предмети – електрошокер, ультразвуковий відлякувач собак, целофановий пакет (він виглядає переконливо для собак і шарудить, покладіть в нього що-небудь для обсягу і прикривайте їм ноги, а також робіть замах, коли собака спробує скоротити дистанцію) , сніжки, камені.

Щиро сподіваюся, що на вас ніколи не будуть нападати бродячі собаки і вам ніколи не знадобляться ці поради.

Автор: Павло Джульбарс, собакознавець з десятирічним стажем.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up