Права тварин: які є, хто і як їх захищає

Животные тоже имеют права

Навіщо тваринам права? Напевно все про це задумалися прочитавши заголовок статті. Тварини, є більш уразливими істотами, в порівнянні з людьми, які мають велику владу. Люди, які порушують інтереси тварин, повинні бути притягнуті до судової відповідальності, щоб відповісти за скоєне, саме тому у тварин повинні бути свої права.

Тварини піклуються одне про одного самі, не маючи, при цьому, нічого спільного з правами. Поняття «право» було придумано людьми і ні для яких інших істот не діє. Чому ж ми тоді говоримо про права тварин? Відповідь проста: права тварин – це людські права, потрібні для встановлення людям кордонів. Якщо ми не встановимо межу людських кордонів в поводженні з тваринами, у правовому вигляді, то ми не зможемо також залучити до юридичної відповідальності при порушенні цих кордонів іншими людьми.

«Охорона тварин в Європі почалася давно: перший закон про захист тварин прийняли в 1860-х роках у Великобританії, в ньому говорилося про експерименти над тваринами, про повагу до тварин – тоді, коли в Росії ще було кріпосне право, – розповідає представник Союзу вільних журналістів «Природа над усе» Олег Андрос. – В СРСР про захист тварин не було й мови, як і про захист прав людини. Зі здобуттям Україною незалежності тенденція покращилася: в 1996 році була закрита так звана «будка» – шкуродерня під Києвом, де знищували тварин. Це був великий прецедент за участю міжнародних організацій. В середині 1990-х також заговорили про захист бездомних тварин, а значною віхою стало прийняття в 2006 році закону «Про захист тварин від жорстокого поводження»

Німеччина: все під контролем

Іспанія: ніяких маніпуляцій

Швейцарія: кожної тварі по парі

 В Швейцарии каждая морская свинка имеет право любить и быть любимой
У Швейцарії кожна морська свинка має право любити і бути коханою

Франція: правила поведінки

Україна: закон і права є – результат в процесі

Права тварин в Україні захищають зоозахисники, зоозахисних організацій та просто небайдужі люди. Ви запитаєте як? Та дуже просто, зоозахисники та зоозахисних організацій постійно влаштовують різні мітинги і пікети на підтримку тварин, крім цього, вони всіляко намагаються допомогти їм їжею, шукають місце проживання і лікують. Якщо трапляється якийсь випадок насильства або вбивство тварини, то зоозахисники разом з адвокатами подають на цих людей до суду, де мають відмінні шанси змусити цього порушника закону понести покарання. Так, таких випадків небагато, але все ж вони є, і зростання покараних людей за такі проступки з кожним роком зростає.

 На данный момент в Украине активно занимаются правами животных
На даний момент в Україні активно займаються правами тварин

Висновки

Відносини між людиною і тваринами за останні 60 років змінилися більше, ніж за всю решту історії. І процес ще не закінчений: нинішні борці за права чотириногих серйозно прогнозують юридична «олюднення» звірів.

Ваш вихованець є вашим нерозлучним супутником. І ми прагнемо до того, щоб ви зберігали вірність один одному і залишалися нерозлучними протягом усього життя. При цьому обидві сторони повинні розуміти права іншої сторони і дотримуватися їх протягом усього спільного життя. Адже у тварин теж є права, на які ми повинні звертати увагу.

Автор: Владислав Левченко, колишній працівник зоопарку, екоактивісти, зоозахисники з 10 річним стажем

“Пишу про тварин, їх світ і життя”.

Фото 1Фото 2Фото 3.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up