Топ 3 проблем птахів взимку: поради у підгодівлі птахів

Зимой надо помогать птицам

Напевно всі ми в дитинстві разом з батьками робили годівниці для птахів, і як тільки наступали холоди, вивішували їх на дерево біля будинку, і потім кожен день підсипали туди їм крупи і хліб. Але чи замислювалися ми хоч раз з якими проблемами стикаються птиці взимку?

До птахів багато хто ставиться зі зневагою: вони нібито не приносять ніякої користі, а тільки розкидають сміття, поширюють хвороби і бруднять машини і пам’ятники. Насправді в міській екосистемі птиці відіграють важливу роль: винищують комах і переносять насіння рослин. Взимку через те, що більшість традиційних джерел їжі стає недоступно, птиці страждають від голоду. Разом з експертами розбираємося, чому встановлювати і наповнювати годівниці – це хороша звичка, яка в підсумку допоможе зробити місто краще.

«Категорія птахів, що зимує поряд з людиною – це міські птиці: горобці, голуби, качки. Без людської участі їм дуже важко виживати, бо в цей час року в природі практично немає необхідних їм кормів. Сміттєві баки і звалища не розв’язують проблему хорошого прожитку, тому потрібно обов’язково підгодовувати цих міських пернатих. Для них підійдуть зернові суміші із зоомагазину, можна купити на ринку зерно – пшеницю, ячмінь, можна давати крупи – перлову і вівсяну, неочищене просо, в невеликій кількості не смажене насіння і білий хліб », – розповіли в зоопарку Красноярська.

Восени більшість птахів живуть у наших краях відлітають в ті місця, де навіть зимою тепло. Це не обов’язково Південь, наприклад це можуть бути Скандинавські країни, берега яких омивається теплою течією і тому ніколи не замерзають, віддаючи своє тепло узбережжю.

Але давайте ж розберемося і з проблемами, з якими стикаються птиці, які залишаються зимувати в Україні.

Відсутність голуб’ятників або інших споруд, де б змогли жити птиці.

Холод і голод – вороги номер один для птахів.

 Сделать кормушку - это не так сложно, главное желание
Зробити годівницю – це не так складно, головне бажання

«У сильні морози можуть загинути дрібні птахи – синиці, горобці, – розповідає Олександр Шепель, доктор біологічних наук, професор кафедри зоології хребетних і екології біологічного факультету Пермського університету. – Мало того, що зараз холодно, але ще і світловий день короткий. Птахи не встигають за цей час зібрати достатньо корму. У наших широтах їх можна підгодовувати. Горобці –  їдять все. Синицям підійде несолоне сало і несмажене насіння соняшнику. Чи переживе птах зиму, залежить від багатьох чинників, в тому числі від її віку, стану здоров’я ».

 В Фейсбуке также активно просят людей помогать птицам зимой.
У Фейсбуці також активно просять людей допомагати птахам взимку.

Вік, вороги і нещасні випадки

Кілька правил підгодівлі птахів, які будуть вам корисні:

 В ухоженной и наполненной кормушке всегда много красивых и счастливых птиц.
У доглянутій і наповненій годівниці завжди багато красивих і щасливих птахів.

Висновки

Зима для пернатих – найважча пора, адже птиці стикаються не тільки з проблемою холоду і голоду, також існує небезпека бути з’їденим або убитим людиною. Щоб допомогти птахам, що зимують, необхідно постійно підживлювати їх протягом зими. На спорудження годівниці з підручних матеріалів піде трохи часу. Головне – надалі годувати птахів постійно. Нерегулярне наповнення годівниці може викликати загибель звикли до підгодівлі пернатих. У другій половині зими, коли велика частина зимових ягід і плодів з’їдений або пропала, додаткові підгодівлі особливо важливі.

Годуєте птахів взимку!

Автор: Владислав Левченко, колишній працівник зоопарку, екоактивісти, зоозахисники з 10 річним стажем.

“Пишу про тварин, їх світ і життя”.

Фото 1Фото 2.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up