Тварини в цирку: наскільки це корисно або шкідливо для тварин. Розбір думок

Тигры на выступлении

Цирк вже давно став мистецтвом, яке засноване на виступі. Циркова вистава складається з номерів, окремих закінчених виступів одного або групи артистів, а також дресированих тварин. Саме заради цих виступів і емоцій ми і ходимо в цирк. Але давайте ж з’ясуємо, як почувають себе тварини в цирку.

Слони танцюють полонез, морські леви жонглюють м’ячами, ведмеді їздять на велосипедах, тигр стрибає через палаючий обруч, – атракціони за участю чотириногих артистів, без яких неможливо уявити собі циркову арену, приводять глядачів, особливо маленьких, в захват. Але захисники прав тварин б’ють на сполох, мовляв, циркові трюки протиприродні для диких звірів, а дресирування – це знущання і катування, як і життя тварин в клітках і тісних вольєрах.
Тема присутності тварин на арені цирку обговорюється вже досить давно, і ті, кого вона цікавить, поділилися умовно на два табори. Перші, до лав яких належать в основному працівники циркової сфери, стверджують, що тварини в цирку повинні продовжувати виступати, а другі, переважно зоозахисники, вважають, що це аморально і потрібно чим скоріше припинити подібне неподобство.
Тому, я вважаю, що ми повинні з’ясувати, все за і проти тварин у цирку, або точніше шкодить це їм, чи все ж корисно.

Аргументи за тварин в цирку:

“За певних умов, якщо тварина отримує достатньо когнітивних стимулів, і в неволі її життя може бути цілком задовільним”, – стверджує ветеринар Йорг Пфайер (Jorg Pfeifer) з німецького відомства, яке контролює цирки.

“У нас є такі вистави – саме шоу для сцен. Але вони не популярні. Ми в Одесі спробували – складно. Люди не звикли ходити на такі видовища. Хоч пиши” цирк” на сцені, хоч що завгодно пиши. Глядач у нас ледачий, плюс до всього. Я думаю, що якщо зараз прибери класичний цирк, то це буде крах всьому “, – вважає генеральний директор Національного цирку України Людмила Шевченко.

Дресирувальниця зі своєю підопічною мавпою
Дресирувальниця зі своєю підопічною мавпою

Ті, які “за”, стверджують, що вони досить часто рятують звірів від вірної загибелі. Наприклад. купують своїх вихованців у не дуже хороших господарів, підбирають покинутих тварин на вулиці, а також приручають диких звірів-альбіносів, які, через неприродного забарвлення не зможуть вижити в звичайному для свого виду місці існування. Дресирувальники кажуть, що люблять своїх підопічних і ставляться до них як до рідних, але зоозахисники не вірять їм. І у них є на це вельми об’єктивні причини.

Аргументи проти тварин у цирку:

Жахливі умови проживання

Слони
Умови життя циркових слонів

Небезпека для глядачів і дресирувальників

Дуже жорстокі методи дресирування

“Я людина зі здоровим шлунком і міцною головою. Але у мене нудота підступає до горла і все крутиться перед очима від тієї холоднокровною, свідомої, обдуманої жорстокості, від того мучительства, яке криється за дев’яносто дев’ятьма зі ста номерів з дресированими тваринами. Жорстокість як мистецтво пишним цвітом розцвіла в середовищі дресирувальників, “- говорив у книзі Джек Лондон ще в 1917 році.

“Я можу це пояснити на прикладі. У дитинстві ми часто бачили, як під веселу музику ведмеді танцюють. І на перший погляд, це дуже смішно виглядає. Але якщо вникнути: як вчать ведмедя танцювати? Це страшно. Це рефлекс, який виховують у дикого ведмедя, ставлячи його на розпеченої платформу, і включають музику “, – пояснив міністр екології України Остап Семерак.

Тваринам краще не доживати до старості

Цирк може бути успішним і без тварин

Висновки

Тварини в цирку бувають найрізноманітніші: від звичайної кішки до екзотичних папуг. Майже в кожному цирковому шоу на манежі можна побачити собак, кішок і мавпу. А ось слони, тигри, леви – це можливість престижного цирку. Чи повинні бути тварини в цирку? Я вважаю, що повинні, адже в цьому і є фішка цирків, це не означає, що я повністю підтримую всі цирки, де є тварини, цирки, які гноблять і просто знущаються над звірами повинні бути закриті. Але не всі цирки такі, є цирки, де працюють професіонали, які люблять і цінують своїх підопічних і я вважаю, що ми навпаки повинні всіляко сприяти їх роботі і покращувати умови життя для тварин.

Автор: Владислав Левченко, колишній працівник зоопарку, екоактивісти, зоозахисники з 10 річним стажем
“Пишу про тварин, їх світ і життя”.

Фото 1 ;Фото 2; Фото 3.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up