Усипляння безпритульних собак: всі за і проти

Стая бродячих собак

Всі ми любимо гуляти пішки по вулицях свого міста, не поспішаючи розглядаю все навколо, але іноді ми стикаємося з небезпечною проблемою. Це проблема бродячих собак, які заполонили наші вулиці.

Проблема наявності в містах величезних кількостей бродячих собак залишається сьогодні однією з найактуальніших проблем безпеки жителів мегаполісів. У деяких містах поголів’я диких тварин все ж неухильно скорочується. Найчастіше це відбувається багато в чому завдяки активним послідовним діям догхантерів (мисливців на собак), що регулюють чисельність тварин народними, але ефективними, і, що не менш важливо – гуманними і безпечними для людей методами, або за справу беруться органи влади і місцевого самоврядування, активно впроваджують безповоротний вилов бродячих тварин.

Якщо ж звернутися до правової сфері, то Закон України бачить різницю між тваринами – котами і собаками і сільськогосподарськими – тими ж коровами і свинями. Котів і собак вбивати не можна, включаючи і бродячих.

«Законом України« Про захист тварин від жорстокого поводження », прийнятим у 2006 році, а також ратифікованій Верховною Радою Європейської конвенції про захист домашніх тварин в нашій країні заборонений відстріл бездомних тварин. Як сказано в ст. 17, 22 і 24 цього закону, бездомних псів потрібно відловлювати, стерилізувати і поміщати в спеціальні розплідники. Відстріл собак і котів заборонений у нас і Санітарним кодексом наземних тварин і Положенням про контроль популяції бродячих собак, які входять в рекомендації Міжнародної організації з охорони здоров’я тварин (наша країна – член цієї організації). Як виняток підлягають умертвіння тільки окремі собаки, хворі на сказ чи іншими небезпечними захворюваннями », – пояснив юрист Михайло Бочкарьов.

Але попри це, в багатьох містах України практикується вилов і усипляння собак, тому давайте ж розглянемо всі за і проти такого способу вбивства собак.

Аргументи ЗА усипляння собак:

Маленький, но уже бродячий щенок
Маленьке, але вже бродяче щеня
Собаки могут спонтанно нападать на человека
Собаки можуть спонтанно нападати на людину

Аргументи проти усипляння собак:

Бродячі собаки не нападають самі, їх потрібно спровокувати.

Знищення собак зовсім необов’язково – є гуманні способи боротьби з бездомними псами. Наприклад, стерилізація.

Замість вилову або стерилізації, можна допомогти бездомним собакам знайти свій новий будинок.

Пример грецкого Facebook-сообщества, которое помогает бездомным животным.
Приклад грецької Facebook-спільноти, яка допомагає бездомним тваринам.

Висновки

Загалом, поки проблему бродячих собак кожен змушений вирішувати сам – хтось береться за рушницю, а хтось підбирає тварину додому. Але і ті, й інші варіанти – це поодинокі випадки, з огляду на те, скільки бездомних тварин мешкає в країні. Тому без серйозного контролю з боку держави це питання вирішити не вдасться. Боротьба з бездомними собаками – процес, безсумнівно, вимагає комплексних заходів. Знищення смітників, більш жорстке законодавство для собаківників, штрафи жалісливих громадян, які кормлять, крім цього потрібно розвивати притулки і виділяти їм фінансування, щоб собаки могли жити в нормальних умовах, поки їм не знайдуть нову родину.

Автор: Владислав Левченко, колишній працівник зоопарку, екоактивісти, зоозахисники з 10 річним стажем

“Пишу про тварин, їх світ і життя”.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up