Візьми улюбленця на роботу: чому компанії дозволяють приводити тварин в офіси

Собаки, кішки, рибки, папуги і багато інших тварин радують своїх господарів вдома. А в деяких компаніях, що підтримують філософію pet-friendly, домашні вихованці радують співробітників і в робочий час, повідомляє Зооварта з посиланням на The Challenger.

Робочі простори, куди дозволили брати домашніх тварин, з’явилися понад двадцять років тому в США. Однією з перших була вашингтонська компанія Banfield Pet Hospital. Тенденцію швидко підхопили і інші роботодавці, наприклад такі гіганти, як Google, Amazon та інші.

Дозволяючи приводити вихованців, фірми спираються на дослідження, в яких йдеться про позитивний вплив кішок і собак на робочі процеси. Наприклад, фахівці з Центрального університету Мічигану (США) довели, що в присутності тварин офісні співробітники рідше конфліктують між собою і стають більш чуйними. Більш того, тварини налаштовують людей на позитив і знижують рівень стресу.

В той же час, значна частина респондентів, відповідаючи на запитання про ставлення до присутності домашніх улюбленців в офісі, зазначили, що тварини можуть відволікати їх від робочого процесу. Керівники деяких компаній вважають, що вихованці можуть порушити звичний уклад і комфорт співробітників та негативно вплинути на їхнє здоров’я (можливі прояви алергії).

Найактивніше за ідею дозволяти тваринам приходити в офіс виступають мілленіали – люди, що народилися з 1981-го і до 1996 року. Так, 43 відсотки представників цього покоління впевнені, що роботодавці повинні дозволяти перебування тварин в офісі, серед людей старшого віку цю ідею підтримують вдвічі менше респондентів – 23 відсотки. З огляду на те, що з кожним роком мілленіали складають все більшу частину працівників (до 2030-го вони складуть до 75 відсотків робочої сили), компаніям все-таки доведеться піти їм назустріч і стати pet-friendly.

Проте, навіть у pet-friendly компаніях для того, щоб привести тварину в офіс, треба виконати певні умови. Перш ніж привести вихованця, співробітник повинен написати лист про те, що його собака здорова, а також уточнити у сусідів по офісу, чи не проти вони. Потім потрібно зареєструватися на стійці ресепшена і отримати прапорець «Сьогодні я працюю зі своїм вихованцем». Стежити за собаками господарям допомагають омбудсмени (ветлікарі, експерти по взаємодії людини і тварини).

Позитивний ефект від такої ініціативи, на кшталт підвищення настрою в колективі, не змусить себе довго чекати. Головне, щоб господарі були відповідальними, а тварини – вихованими.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up