ВРУ ухвалила закон про врегулювання питання видобутку бурштину

бурштин

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання видобутку бурштину». Інформує Зооварта посилаючись на Економічну правду”.

За ухвалення відповідного законопроекту №2240 проголосували 279 депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів.

Законопроєкт, регулює земельні питання доступу до покладів бурштину, також вводиться відповідальність за недотримання вимог рекультивації землі та обов’язок компенсації завданих збитків.

Згідно з документом, початкова ціна продажу на аукціоні спеціального дозволу на видобуток бурштину складе двісті неоподаткованих мінімумів за один гектар землі (34000 грн).

Крім цього, передбачені зміни до Кримінального кодексу України, які передбачають штрафи і кримінальну відповідальність за незаконний видобуток, збут, придбання, зберігання, передачу, пересилання, перевезення, переробку корисних копалин та за ухилення від рекультивації земель.

Зокрема, за видобуток корисних копалин із використанням несертифікованого обладнання передбачений штраф для громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а для посадових осіб – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів. За повторне порушення штраф для громадян і посадових осіб – від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Верховна Рада також прийняла за основу урядовий законопроект №2241 з поправками до Податкового кодексу про зниження ставки рентної плати на видобуток бурштину з 25% до 10%. Законопроєкт підтримали 266 народних депутатів.

Читайте також

Тварини можуть передчувати землетруси – дослідження

Десять європейських вчених спільно провели дослідження на шести коровах, п’ятьох…

Читати повністю >

Уряд Канади заборонив імпорт цуценят з України після загибелі тварин у літаку МАУ

Влада Канади заборонила імпорт цуценят з України після того, як…

Читати повністю >

У Житомирі встановили поїлки для вуличних тварин

У Житомирі встановили поїлки для вуличних тварин, які потерпають від…

Читати повністю >
btn-up