Я підібрав кішку: 6 дій, які обов`язково треба виконати

Якщо ви пошкодували і принесли кошеня з вулиці додому, то честь і хвала вам за це, позбавили хоч одного кота від безпритульного життя. Але багато людей, не маючи досвіду утримання домашніх тварин, не знають, а що ж з цією «грудочкою щастя» робити далі? Як убезпечити себе, дітей, сім’ю і комфортно жити разом з домашнім вихованцем.
Ви принесли додому кошеня з вулиці, і навіть не уявляли собі, що у вас виникне так багато питань. У нього щось у вусі? Чому з очей течуть сльози? А чим поїти – молоком або водою? Він не їсть корм з пакетика, і взагалі, йому потрібна миска? А раптом він хворий? І чому він не вилазить з-під дивана вже півдня?
Коли береш кота у тих, хто їх розводить, отримуєш все готове – чисту тварину з щепленнями, приученого до туалету, як правило, телефон ветеринара і назва корму, який цей звір гарантовано їсть. Кошеня з вулиці – істота непередбачувана. Він боїться свого рятівника, він не звик до нормальної їжі, його ніколи не мили, у нього можуть бути всілякі захворювання. Загалом, щоб перетворити вуличне кошеня в домашнього улюбленця, наберіться терпіння.
Що робити з підібраним кошеням.
Пункти для ваших подальших дій:
- Нагодуйте.
- Кошеня не треба відразу ж мити.
- Відведіть до ветеринара
- Вакцинувати
- Тримати в карантині
- Пограйте з ним, адже йому потрібна увага
Якщо у Вас немає часу читати, то можете подивитися поради від ветеринарів або інших фахівців на YouTube каналах.
Тепер давайте поговоримо більш докладно про кожний з пунктів.
Нагодуйте (чим нагодувати кошеняти?)
- Ви не знаєте, що кошеня захоче з’їсти, тому спробуйте купити кілька видів вологого корму і запропонувати гостю. Якщо вирішите годувати звичайною їжею (фаршем, рибою, м’ясом), не змішуйте з готовим кормом. У мисці повинна постійно бути вода, але не молоко, адже кішки погано переварюють молоко.
“Вибір харчування для котів з різними хворобами величезний. Є різні смаки: і лосось, і біла риба, і тунець, і курка, і кролик, і індичка, і навіть яловичина, – перераховує естонський ветеринар Андрус Йоост. – Якщо котик хворий, то дешевий корм йому не можна їсти ні в якому разі – йому потрібен тільки лікувальний спеціальний корм. Ми спостерігаємо за тим, як корм впливає на здоров’я, після одужання вже можна чергувати звичайний корм з лікувальним. Але якщо у кішечки проблема з нирками, лікувальний корм їй доведеться їсти все життя. Але знову ж таки слід проконсультуватися з лікарем перед тим, як вибрати відповідну систему харчування для кота “.
Кошеня не треба відразу ж мити
- Зазвичай котів з вулиці відразу ж миють шампунем від бліх, проте робити цього не можна. Швидше за все, у вуличного кота буде лишай, і якщо його помити, осередки зараження поширяться по всьому тілу. Ось тоді лікувати буде набагато складніше. До того ж шампунь досить токсичний, а для ослабленого кота або кошеняти це може бути небезпечно.
- Якщо бліх так багато, що кіт мучиться, використовуйте спрей або краплі. Якщо це кошеня, обов’язково просіть спрей для кошенят, у нього буде спеціальне дозування. Якщо в цілому кошеня відчуває себе добре і не свербить кожну хвилину, дочекайтеся призначення ветеринара.
Відведіть кошеня до ветеринара
- Кошеня з вулиці може принести не тільки радість, а й лишай, глистів, бліх і вушного коростяного кліща.
- Які препарати і в якій послідовності треба застосувати, вирішує ветлікар після клінічного огляду та зважування. Визначити все це на око складно, тому і треба радитися з лікарем.
- Крім цього, щоб заощадити час, Ви можете спочатку порадитися з ветеринаром онлайн, на спеціальних сайтах.
Тримати в карантині
Якщо ви взяли кошеня з вулиці, перший час його треба тримати в карантині. Підійде просто окрема кімната в квартирі або балкон, якщо на вулиці тепло. Важливо, щоб тварини ніяк не перетиналися один з одним. Не повинно бути загального простору, мисок, ліжок і іграшок. Інкубаційний період більшості інфекцій триває два тижні. Якщо через через цей час з новим котом все буде в порядку, можна випускати з карантину.
Пограйте з ним, адже йому потрібна увага
Як коту, так і кошеняті потрібна увага. Ігри для котів – це рух, без якого коту загрожує зайву вагу, це і настрій, і для вас можливість подружитися з новим вихованцем. Все це допоможе вам дістати переляканого кота з укриття, а йому допоможе розслабитися і повеселитися. Почніть гру ненав’язливо, тому не залазьте під диван і не наполягайте. Почекайте, поки котик сам вийде пограти.
Висновки
Якщо вам зустрілася безпритульна тварина, це не привід для паніки і відчаю – зовсім навпаки, це ваш реальний шанс зробити щось хороше для світу. Кошеня з вулиці нічим не відрізняється від дорогого купленого кота, якщо не думати про тонкощі, Найчастіше такі коти дуже добрі і вірні, адже вони пам’ятають, хто їх врятував і хто допоміг вижити. Якщо ви маєте можливість забрати собі кота з вулиці, то зробіть це, адже це не так складно і страшно, як Ви думаєте з початку, а поради вище допоможуть вам швидко знайти з котом спільну мову і убезпечити вас обох від різних проблем. Пам’ятайте, добро завжди повертається.
Автор: Владислав Левченко, колишній працівник зоопарку, екоактивісти, зоозахисники з 10 річним стажем
“Пишу про тварин, їх світ і життя”.
Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів
Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин
Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак
Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…