Зелена енергетика і її вплив на екосистему і тварин. Кілька думок.

Ветряные и солнечные электростанции активно внедряются по всему миру.

“Зелена” енергія вже давно стала трендом в Європі і по всьому світу, і ось уже кілька років активно починає впроваджуватися в Україні. Але чи все так добре, як кажуть про “Зелену” енергію, і чи безпечна вона для нас і навколишнього середовища?

Світ сучасної енергетики є основною умовою для розвитку різноманітних галузей промисловості. У свою чергу, енергетика є серйозним джерелом несприятливого впливу на людину і навколишнє середовище. Цей вплив позначається на атмосфері, за рахунок високого споживання кисню, викидів газів, твердих частинок і вологи. Тому виникла «зелена енергетика» – це енергія, яка несе низький ризик заподіяння шкоди навколишньому середовищу.

«Зелену» енергію отримують від природних джерел, таких як сонячне світло, вітер, дощ, річки, рослини, морські водорості і геотермічного тепло. Ці енергетичні ресурси поновлювані, тобто заповнюються природним чином. Викопне паливо же – обмежений ресурс, який зменшується в міру використання, і для того, щоб він з’явився знову, знадобляться мільйони років.

Ось 6 найбільш поширених видів «зеленої» енергії:

  1. Сонячна енергія.
  2. Енергія вітру.
  3. Гідроелектроенергія.
  4. Геотермальна енергія.
  5. Біомаса.
  6. Біопаливо.

Поновлювані джерела енергії також надають набагато менший вплив на навколишнє середовище, ніж викопне паливо, побічним ефектом використання якого є парникові гази, що сприяють зміні клімату. Отримання викопного палива, як правило, вимагає або розвиненою гірської промисловості, або глибокого буріння землі, часто в екологічно чутливих місцевостях.

Серед головних аргументів за активний розвиток альтернативної енергетики – формула «зелена» енергетика = чиста енергетика. Але чи так це?

Сонячні панелі містять токсичний кадмій.
Сонячні панелі містять токсичний кадмій.

Висновки

«Зелена енергетика» це хороша альтернатива більш шкідливим джерелам енергії, але яка теж має свої недоліки, які вже проявляються зараз, а що буде коли «Зелена енергетика» повністю замінить звичайні джерела енергії, ніхто не береться стверджувати.

Автор: Владислав Левченко, колишній працівник зоопарку, екоактивісти, зоозахисники з 10 річним стажем.
“Пишу про тварин, їх світ і життя”.

Фото 1, Фото 2.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up