Екологи б’ють на сполох: забруднення моря в районі аварії танкера в Одеській затоці перевищує норму в 19 разів

аварія танкера в Одеській затоці

За даними екологів, забруднення моря в районі аварії танкера Delfi в Одеській затоці перевищує норму в 19 разів. Про це під час апаратної наради заявила виконуюча обов’язки директорки департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Валентина Дацюк, передає ZooVarta посилаючись на UA: ОДЕСА.
Вона наголосила, що наразі ситуація перебуває на контролі Департаменту екології та ведеться візуальне спостереження КП «Узбережжя».

Наразі на місці події працівники Державної екологічної інспекції та адміністрації морського порту встановлюють сорбуючі зони навколо танкера.

– каже Валентина Дацюк.

” Максимальне забруднення було зафіксовано в ніч з 22 на 23 листопада, перевищення гранично допустимої концентрації тоді було перевищено в 157 разів ”
аварія танкера в Одеській затоці
Фото: UA: ОДЕСА.

Адміністрація морських торгівельних портів України заявляє, що може самостійно забрати танкер Delfi з мілини до двох тижнів, у разі якщо судновласник не зробить це сам.

– розповів капітан морського порту Кирило Цюпко.

“Я висуваю вимоги судновласнику у письмовому вигляді на офіційну зареєстровану адресу компанії. Висуваю йому терміни, згідно з якими він повинен почати підйом і згідно з якими, він повинен закінчити”

Додамо, що згідно з кодексом торгівельного мореплавання України, майно може перейти у державну власність.

Нагадаємо, 22 листопада через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Спершу судно перебувало в акваторії порту «Південний», однак шквальний вітер 12 метрів на секунду відніс його в бік Одеси. В той момент на борту перебували капітан та два члени екіпажу. Їх було евакуювано та направлено до госпіталю.

За цим фактом вже розпочато кримінальне провадження за статтею «Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту».

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up