“Енциклопедії світових біомів”: до створення книги долучились українські полярники

антарктида

Вчені Національного антарктичного наукового центру МОН стали авторами одного з розділів “Енциклопедії світових біомів”, в якому розповіли про суходільні екосистеми Антарктиди. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки, передає Зооварта.

– пояснив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

“Розділ про кожен з біомів писали найбільш знані фахівці, чиї дослідження є незаперечно авторитетними. Ми пишаємося, що з усієї світової наукової спільноти саме вченим НАНЦ видавці довірили опис Антарктичних суходільних біомів. Саме їхня стаття надалі буде першоджерелом інформації, з якого починатимуть свої пошуки полярні екологи з будь-якої країни. І це є найкращим визнанням того, що наша наука не «пасе задніх», а на рівних бере участь у глобальному процесі пізнання природи нашої планети”

“Енциклопедію світових біомів” в 3 томах підготувало всесвітньо відоме наукове видавництво Elsevier. Вона вийде друком у червні 2020 року, у виданні зібрана інформація про всі екосистеми найвищого рангу — біоми — на планеті Земля. Авторами розділу про суходільні екосистеми Антарктиди стали Іван Парнікоза та Ірина Козерецька.

Довідка біоми – це екосистеми найвищого рангу, які являють собою одночасно і цілий клас ландшафтів, і цілий сталий набір функціональних зв’язків між тваринами та рослинами (хоч види, які їх складають, можуть бути дуже різними). Прикладами біомів є, зокрема, тропічний ліс, тайга, тундра або коралові рифи.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up