На Київщині подружжя рятує скалічених птахів

Дачна ділянка в садибі Нюшаніково стала притулком, де реабілітують та лікують скалічених птахів, повідомляє Зооварта з посиланням на Громадське.

На Київщині, у садибі Нюшаніково, подружжя рятує та реабілітує скалічених птахів. Зазначається, що всього на території ділянки проживає понад півтори сотні крилатих мешканців, за якими доглядають Ірина та Валерій Снопко.

Розпочали лікувати птахів майже десять років тому. Розповідається, що свого першого пораненого птаха подружжя лікувало наосліп. Згодом до їхніх рук потрапила дика пташка з потрійним переломом крила. Ветеринар «зібрав» його, і за півтора роки пташка повністю відновилася і полетіла. Сьогодні подружжя має своїх перевірених орнітологів і ветеринарів, вони самі консультують людей, які знаходять поранених і покалічених пташок. Тих, хто в особливо важкому стані, або диких птахів, забирають до себе.

-ділиться Ірина.

«Деяких пташок мені доводиться навіть брати з собою на роботу, щоби вчасно давати їм ліки. Не всім колегам, напевно, подобаються такі запахи»,

У решті випадків Валерій щодня приїздить у садибу після обіду, щоб дати птахам ліки, їжу та прибрати у вольєрах.

Крім звичних для міських жителів голубів, ворон, граків, в садибі живуть фазани, лелеки, сови, яструби, ворони, зустрічалися і більш екзотичні види – одуд і гагара.

Втім, окрім птахів, на території садиби живуть дванадцятирічний пес Боря, ще двоє собак: Леся, яку тримісячною знайшли в лісі, і Білка, її виснаженою нещодавно забрали від безхатченків. Ще у Снопків ціле сімейство котів: двоє в квартирі і четверо в садибі.

Лікування пташок — специфічна справа, бо в них усі процеси відбуваються значно швидше, і допомогу потрібно надавати одразу.  Ліки, операції та корм для птахів подружжя оплачує самостійно, мають декілька постійних благодійників, а іноді люди надсилають гроші на картку. Цього року вони закупали 600 кілограмів заморожених тушок курчат на місяць, щоб прокормити диких пташок.

За словами Ірини, більшість птахів, які мешкають у садибі, частіше за все, постраждалі саме від людини: вони потрапляють під автомобілі, стають мішенями на полюваннях, експонатами для фото в центрі міста, жертвами спалювання сухої трави на полях, через що в пошуках їжі перелітають у місто та б’ються у вікна офісних центрів. Зазначається, що найкращим результатом лікування та реабілітації є повернення пташок у природне середовище.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up