На Житомирщині закриють хутряну ферму, в якій шкіри здирають з тварин заживо

норка, ферма норки

У селі Сінгури, що на Житомирщині закриють хутряну ферму, у якій з тварин здирають шкіри заживо. Окрім цього підприємство спричиняє забруднення повітря, ґрунтів і тим самим негативно впливає на здоров’я селян. Про це йдеться у журналістському розслідуванні інформаційного порталу «СТОПКОР», передає Zoovarta.

Як повідомляється, ця хутрова ферма існувала ще в Радянському Союзі, але тоді її закрили через шкідливість. Однак через прогалини у сучасному законодавстві виробництво, яке отруює людей, знову запрацювало.

Фото ферми у селі Сінгури на Житомирщині
Фото ферми у селі Сінгури на Житомирщині

За словами мешканців села Сінгури, гній від ферми, який потрібно професійно утилізовувати, просто роздавали людям як добриво. Більше того є доказове відео, на якому видно, що гній вивозять просто на поля.

– каже вчителька біології та хімії Тетяна Розмаїта.

«Дика тварина має екскременти, відходи, у яких концентрація шкідливих речовин надзвичайно висока і тому для того, щоб віддати їх людям, на виробництві їх потрібно спеціально переробляти, відсіяти ці шкідливі речовини й тільки після цього використовувати»

Такі екскременти потрібно зберігати з дотриманням спеціальних норм: у біотермічній ямі, до якої немає доступу води і яка герметично закрита кришкою, аби хімікати не випаровувались. Під час розслідування журналісти виявили відсутність кришки.
З допомогою журналістів селяни все ж довели справу до суду і феміда винесли рішення на їх користь:

– повідомляє правозахисник ГО «Стоп корупції» Юрій Цибенко

«Провели своє громадське розслідування, зібрали велику кількість фактів, про порушення цієї ферми. Спільно з жителями села Снігури й адвокатським об’єднанням «Екобезпека» ми зібрали всі необхідні документи та подали позов до суду. Сьогоднішня перемога в суді – це приклад, що можна з ними боротися, заставляти працювати по закону зі всіма дозвольними документами»

Хутровий бізнес заборонений у понад 20 країнах світу, у Великобританії, Німеччині, Бельгії, Швейцарії. Є країни, які в найближчі роки припинять виробництво хутряних виробів на своїй території, Так Данія, яка є найпотужнішим виробником хутра у світі задекларувала, що до 2025 року закриють усі такі ферми.

Координатор руху «ХутроOFF» Павло Вишебаба, зазначає, що зараз європейські «шубові» магнати не отримують прибутків. Водночас в Україні виготовлення однієї норкової шкурки коштує всього 25-30 доларів. Від так, через законодавчу заборону норкових ферм у Європі та економічну вигоду такі виробництва переносять в Україну.
Ці ферми заробляють шалені прибутки на тлі жорстоких методів забою пухнастих.

Міністерство аграрної політики радить забивати хутрових тварин так: удушення газом в таких собі кіл-боксах, отруєння та вбивство електрострумом через пащу. Всі ці методи завдають тваринам пекельних мук.

Повне відео розслідування

Читайте також

З’їдає пилок амброзії. Маленький жук може врятувати мільйони людей від алергії

Жук Ophraella communa з’їдає пилок амброзії, який є найбільшою проблемою…

Читати повністю >

Влада Києва рекомендує не використовувати тварин для фото та відео

Депутати Київради підтримали проєкт рішення “Про встановлення обмеження надання відео-…

Читати повністю >

Цифри вражають. Вчені підрахували, скільки тварин загинули у пожежах в Австралії

Науковці підрахували, що унаслідок лісових пожеж в Австралії, які вирували…

Читати повністю >
btn-up