На Житомирщині закриють хутряну ферму, в якій шкіри здирають з тварин заживо

норка, ферма норки

У селі Сінгури, що на Житомирщині закриють хутряну ферму, у якій з тварин здирають шкіри заживо. Окрім цього підприємство спричиняє забруднення повітря, ґрунтів і тим самим негативно впливає на здоров’я селян. Про це йдеться у журналістському розслідуванні інформаційного порталу «СТОПКОР», передає Zoovarta.

Як повідомляється, ця хутрова ферма існувала ще в Радянському Союзі, але тоді її закрили через шкідливість. Однак через прогалини у сучасному законодавстві виробництво, яке отруює людей, знову запрацювало.

Фото ферми у селі Сінгури на Житомирщині
Фото ферми у селі Сінгури на Житомирщині

За словами мешканців села Сінгури, гній від ферми, який потрібно професійно утилізовувати, просто роздавали людям як добриво. Більше того є доказове відео, на якому видно, що гній вивозять просто на поля.

– каже вчителька біології та хімії Тетяна Розмаїта.

«Дика тварина має екскременти, відходи, у яких концентрація шкідливих речовин надзвичайно висока і тому для того, щоб віддати їх людям, на виробництві їх потрібно спеціально переробляти, відсіяти ці шкідливі речовини й тільки після цього використовувати»

Такі екскременти потрібно зберігати з дотриманням спеціальних норм: у біотермічній ямі, до якої немає доступу води і яка герметично закрита кришкою, аби хімікати не випаровувались. Під час розслідування журналісти виявили відсутність кришки.
З допомогою журналістів селяни все ж довели справу до суду і феміда винесли рішення на їх користь:

– повідомляє правозахисник ГО «Стоп корупції» Юрій Цибенко

«Провели своє громадське розслідування, зібрали велику кількість фактів, про порушення цієї ферми. Спільно з жителями села Снігури й адвокатським об’єднанням «Екобезпека» ми зібрали всі необхідні документи та подали позов до суду. Сьогоднішня перемога в суді – це приклад, що можна з ними боротися, заставляти працювати по закону зі всіма дозвольними документами»

Хутровий бізнес заборонений у понад 20 країнах світу, у Великобританії, Німеччині, Бельгії, Швейцарії. Є країни, які в найближчі роки припинять виробництво хутряних виробів на своїй території, Так Данія, яка є найпотужнішим виробником хутра у світі задекларувала, що до 2025 року закриють усі такі ферми.

Координатор руху «ХутроOFF» Павло Вишебаба, зазначає, що зараз європейські «шубові» магнати не отримують прибутків. Водночас в Україні виготовлення однієї норкової шкурки коштує всього 25-30 доларів. Від так, через законодавчу заборону норкових ферм у Європі та економічну вигоду такі виробництва переносять в Україну.
Ці ферми заробляють шалені прибутки на тлі жорстоких методів забою пухнастих.

Міністерство аграрної політики радить забивати хутрових тварин так: удушення газом в таких собі кіл-боксах, отруєння та вбивство електрострумом через пащу. Всі ці методи завдають тваринам пекельних мук.

Повне відео розслідування

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up