Науковці розробили унікальну технологію, яка може припинити тестування ліків на тваринах

вчені

Вчені Іллінойського університету в Урбані-Шампейн зуміли розробити складні тривимірні структури, що можуть складатися з окремих нервових клітин, які надалі будуть використовувати для тестування ліків, вивчення мозку та розробки «біокомп’ютерів». Повідомляє Зооварта з посиланням на Eurek Alert.

Зазначено, що кожна тривимірна структура може складатись із сотні чи тисячі нервових клітин, а занурена може бути в гідрогель чи фібрин.

Розміри технології зовсім крихітні: від 1 мм до 1 см. Водночас структури не мають каркасу, і тим самим утворюють різноманітні форми, зокрема й ділянки людського мозку.

– йдеться у повідомленні.

“Фахівці модифікували нейрони, зробивши так, щоб вони активувалися під дією синього світла. Це дає змогу дослідити функції окремих клітин і створювати біологічні пристрої для обробки даних. Розроблені структури зможуть застосовувати для перевірки лікарських засобів на безпеку та ефективність, що дасть змогу припинити вимушені тестування ліків на тваринах”.

Дослідники також мають на меті використати тривимірні структури ще й для того, аби краще зрозуміти роботу людського мозку та причини таких різних захворювань, зокрема хвороба Альцгеймера.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up