Одесит зібрав найбільшу на півдні України колекцію павуків-птахоїдів

Крім павуків, в квартирі досить мирно уживаються один з одним скорпіони, тропічні таргани, гекони, два пітони, удав, бородата агама, чотири коти, рибки і щури, повідомляє Зооварта з посиланням на Думська.

Сергію 25 років. Десять він присвятив розведення павуків-птахоїдів. Тяга до біології і екзотичним братів наших менших з’явилася у хлопця ще в дитинстві.

– згадує Сергій.

«Я в дитинстві любив ящірок, жаб, ловив з приятелями тарантулів на схилах. У 15 років мені вдалося купити першого птахоїда. Він коштував 80 гривень, і мені довелося пару днів економити кишенькові гроші. Паучиха прожила зі мною десять років, тільки недавно померла. Шкода було, я до неї дуже прив’язався, навіть ім’я дав – Аліра»,

Більшість павуків з колекції одесита куплено в Україні, і абсолютно все виведені в неволі: вилучення павуків-птахоїдів з природного середовища заборонено.

На щастя, серед птахоїдів немає смертельно небезпечних для людини, хоча в разі укусу можливий летальний результат, викликаний анафілактичним шоком. Проте зіпсувати самопочуття на кілька днів, а то і тижнів такий гігант може.

– каже колекціонер.

«Потрібно дотримуватися заходів безпеки, контактувати з ними не безпосередньо, а за допомогою предметів, паличок, пензлика, пінцета. Не засовувати руки до них. За десять років у мене жодного укусу»,

Також, це невеликий бізнес для Сергія. Розведення і продаж павуків-птахоїдів приносить йому дохід, який можна порівняти з середньою зарплатою громадянина України. Доросла самка коштує від 400 до 500 гривень, ціна особливо рідкісних екземплярів може доходити до 2-2,5 тисяч євро.

За словами Сергія, догляд за всією тисячею павуків не забирає у нього багато часу. А також в їжі павуки не особливо вибагливі: дорослих особин досить годувати пару раз на місяць. Основний раціон – таргани, цвіркуни, личинки жуків.

Сергей Кудряшов

Паук-единорог Ceratogyrus marshalli
Чилийский розовый птицеед
Красноколенный мексиканский птицеед
Императорский скорпион

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up