Планета у полум’ї: вчені зіставили всі цьогорічні пожежі в одне відео

вогонь

92-секундний кліп демонструє наш світ у вогні протягом 2019 року, зібравши зображення та сенсорні дані із супутників, картографуючи райони планети, що загорілися дикими пожежами протягом останніх 12 місяців.

Відеоролик змонтували за ініціативи Служби моніторингу атмосфери Коперника (CAMS) на основі даних самої служби та Європейського центру прогнозів погоди середнього класу. Інформує Зооварта з посиланням на Science alert.

Відео, як “горить” Земля

– зазначає глава CAMS Марк Паррингтон.

«Це був надзвичайно напружений рік для CAMS щодо моніторингу лісових пожеж. Ми пильно стежили за їх інтенсивністю. Навіть в тих місцях, де пожежі в певну пору року дуже очікувані, сплески пожежної активності були неожіданнио потужними»

Найсильніше протягом усієї візуалізації палахкотить африканський континент. Тільки в Анголі і на півдні Демократичної Республіки Конго (ДРК) у вересні цього року було зареєстровано понад 10 тисяч пожеж. Від вогню страждають також Замбія, Мозамбік і Мадагаскар. Однак, за оцінками експертів, велика частина щорічних пожеж в Африці є результатом традиційних методів ведення сільського господарства і скотарства і зачіпає не великі лісові маси, а луки та сільськогосподарські угіддя.

Понад сто пожеж було зафіксовано в районі Північного полярного кола. На відео можна помітити і лісові пожежі в Сибіру, ​​які в 2019 році стали рекордними за площею за останні кілька років. У серпні вогнем було охоплено близько 3 мільйонів гектарів лісу. Збиток від лісових пожеж оцінюється в 14,2 мільярда рублів.

За оцінками CAMS, в результаті пожеж з початку 2019 року в атмосферу було викинуто 6375 мегатонн CO2. В одній Австралії пожежі призвели до викиду в атмосферу майже половини річної кількості вуглекислого газу.

Візуалізація пожеж – це динамічна і складна картина, але в міру того, як змінюється клімат, створюючи сприятливі для загорянь умови, число лісових пожеж напевно буде рости, завдаючи ще більшої шкоди якості повітря і місцевій флорі і фауні. Відео 2020 року про лісових пожежах може бути ще страшніше.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up