Поліція таки арештувала судно, яке привезло в Україну небезпечні відходи

чорний пісок

Поліція відкрила одразу 3 кримінальні провадження, в яких фігурує 3 тисячі 600 тонн так званого чорного піску, який нещодавно завезли з Чорногорії до Херсона. Зокрема, за фактом підробки документів. Про це повідомляє Зооварта з посиланням на “канал 24”.

Наразі перевіряється, хто саме виготовив ці документи та надав для розмитнення даного вантажу.

До слова у соцмережах з’явився “гарантійний лист”, начебто підписаний міським головою Херсона щодо ввезення відходів. Посередником у вивезенні вантажу виступила українська фірма.

– сказав херсонський мер Володимир Миколаєнко.

“Номери депутатського відділу, які взагалі не відповідають дійсності, вхідного документа не було. Печатка абсолютно не та, яка зараз використовується, вчора показував, зокрема й керівнику митниці”

Керівництво фірми-посередника запевняє, що речовину привезли для рекультивації на міському сміттєзвалищі. Місце утилізації шукали 3 роки й божаться, що вантаж – безпечний.

Водночас на митниці запевняли, що затримати судно не мали права, адже на вантаж були усі документи. У вівторок – отримали листа від СБУ про те, що всі документи на вантаж сумнівні. А ще попередні результати лабораторії.

Відомо, що на утилізацію привезли пісок, яким чистять судна. В Європі його визнано речовиною, що забруднює навколишнє середовище. Відходи нібито погодилася взяти фірма, яка обслуговує Херсонський сміттєвий полігон. Зараз там кажуть, що документи підписував колишній керівний, який у них вже не працює.

– відзвітував в.о. начальника Чорноморської митниці Олександр Щуцький.

“Серед домішок оксиду кремнію наявні чотири типи забруднюючих речовин. А саме – азбест, трибутилін, важкі метали та вуглевмісні речовини, залишки нафтопродуктів, що класифікують його, як небезпечні”

Нагадаємо, що за даними митниці до Нового року компанія-посередник збиралася привезти до Херсона 10 тисяч тонн піску, який зовсім не пісок. Наразі її роботу заблоковано. 

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up