Полювання на чорних дельфінів – кривава традиція Фарерських островів

На Фарерських островах процвітає традиційне полювання на чорних дельфінів. Китобої та місцеві мешканці кажуть, що це традиційний спосіб здобування їжі у природі, нічим не гірший від інших видів м’ясного промислу, повідомляє Зооварта з посиланням на ВВС.

У своєму новому документальному фільмі для ВВС журналістка Стейсі Дулі подорожує на Фарерські острови – віддалений архіпелаг у північній частині Атлантики. Тут живе близько 51 тисячі людей, які користуються значним ступенем самоврядування, хоча офіційно є громадянами Данії. Традиція полювання на китоподібних – переважно чорних дельфінів, але часом й афалін та білобоких дельфінів – налічує на Фарерах близько тисячі років.

Полювання може відбутися у будь-яку пору року. Коли хтось бачить неподалік стадо морських тварин, він інформує про це “майстрів полювання”, які й починають його. На моторних човнах та гідроциклах мисливці заганяють тварин в одну з 26 бухт островів. На мілині, тварин убивають ручною зброєю. Одночасно гинуть десятки дельфінів, тож вода у бухті червоніє від крові. На видовище сходяться місцеві мешканці, нерідко навіть сім’ї з дітьми.

Кількість вбитих особин документують, а м’ясо безкоштовно роздають тим, хто брав участь у полюванні. Найбільше активістів обурює те, що для допуску до полювання, необхідно відвідати двогодинний семінар й отримати ліцензію у місцевого ветеринара. На цьому семінарі учасники вчаться користуватися спеціальним списом, який перебиває спинний мозок кита чи дельфіна, паралізуючи його. Хіба це не жорстоко?

– розповідає радниця уряду з питань відповідального мисливства.

“Це не просто традиція, а й форма виробництва їжі, – додає вона. – Це місцевий ресурс і частина місцевого раціону. Це не спорт, а спосіб прогодувати сім’ю”,

Місцеве населення захищає полювання на китів і дельфінів, вважаючи його традиційним й екологічно безпечним способом здобування їжі. Активісти з громадської організації Sea Shepherd ще з 1980-х років приїжджають на Фарери протестувати проти полювання на дельфінів. Їхній традиційний метод – блокувати та зривати полювання.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up