Популяція китів врятує планету від глобального потепління

Вчені назвали китів кориснішими за тисячу дерев для екології Землі, повідомляє Зооварта з посиланням на «Урядовий кур’єр».

Завдяки новому дослідженню було встановлено, що кити здатні врятувати нашу планету від глобального потепління. Згідно з розрахунками екологів, кити можуть поглинати великі обсяги вуглекислого газу, а завдяки відновленню чисельності їх популяції можна позбутися зайвого накопичення парникових газів в атмосфері.

За словами вчених, кити здатні поглинати вуглекислий газ, виводячи його з атмосфери. Так, тільки одним великим китом може бути накопичено близько 30 тонн вуглецю протягом усього життя, а після смерті, осівши на дно океану, всі накопичені обсяги виводяться з «природного обігу». До слова, одне дерево здатне нівелювати лише 2,2 тонни вуглекислого газу протягом 100 років життя.

Якби популяцію китів відновили до 4-5 мільйонів особин, зараз їх на планеті трохи більше 1,3 мільйона – це могло б значно збільшити кількість фітопланктону в океанах Землі. Навіть збільшення кількості фітопланктону на 1%, завдяки активності китів, дозволить збирати сотні мільйонів тонн додаткового вуглекислого газу в рік, що еквівалентно раптовій появі 2 мільярдів дорослих дерев. Додайте до цього середню тривалість життя кита, понад 60 років. Докази вражаючі.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up