Сьогодні — Міжнародний день волонтерів

пес

Ми, зоозахисна організація ZooVarta щиро вітаємо Всіх причетних з цим святом та висловлюємо свою безмежну вдячність за Вашу титанічну працю!

Дякуємо, що кожного дня Ви рятуєте життя та стоїте на сторожі гуманних цінностей людства!

Хто такий волонтер

Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безкоштовно працюють у всіх сферах, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках для тварин, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні.

Волонтерство – це покликання, своєрідний спосіб життя й мислення. Головні кредо волонтерів: небайдужість та співпереживання.

У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року.

Історія виникнення волонтерства

Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької і французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими і французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, і рух поширився світом.

Волонтерство в Україні зародилося у 2014 році — під час Революції Гідності та війни на Сході країни. Попри те, волонтерські рухи спрямовані на захист тварин та довкілля.

Читайте також

В окупованому Криму знаходять мертвих дельфінів з ножовими порізами

Біля берегів окупованого Криму волонтери Центру порятунку морських ссавців знаходять…

Читати повністю >

Хом’яки опинилися під загрозою вимирання

Європейські хом’яки (інша назва – звичайні) опинилися під загрозою вимирання…

Читати повністю >

Тварини можуть передчувати землетруси – дослідження

Десять європейських вчених спільно провели дослідження на шести коровах, п’ятьох…

Читати повністю >
btn-up