Статус пам’ятки природи можуть отримати унікальні праліси Карпат

ліс

Статусу пралісових пам’яток природи хочуть надати найстарішим лісам Карпат, площа яких становить понад 20 тис. га. У разі позитивного ухвалення рішення їхня площа може збільшиться у 200 разів. Про це повідомляє Зооварта з посиланням на Всесвітній фонд природи WWF України

За словами координатора проєкта Михайла Богомаза, усі документи щодо цих територій карпатських пралісів найближчим часом передадуть до Закарпатської та Івано-Франківської обласних адміністрацій. Де вже незабаром ухвалять відповідні рішення щоб надати ділянкам статусу пам’яток природи. Він уточнив, що наразі в Україні визнано близько 100 га пралісових пам’яток. Тобто, це лише незначна частина тих територій, які має взяти під охорону держава.

Як зазначили у фонді, значна частина унікальних пралісів Європи збереглося саме в Україні, у Карпатах. А через мінімальний, подекуди й зовсім відсутній влив людини, екосистема пралісів дуже добре збалансована. Такі ліси майже не хворіють, оскільки є абсолютно самодостатніми. Саме тому вони є предметом для дослідження, яке дозволить зрозуміти, як функціонує лісова екосистема. Крім того, вони є цінними зразками у лісовому господарстві.

– пояснює начальник відділу лісовідновлення та лісорозведення Державного агентства лісових ресурсів Володимир Ревуцький.

“Якщо у лісі, де дозволено ведення господарства, будуть дерева різні за віком, тоді ті, які вже досягли стиглості, будуть заготовлятися для потреб народного господарства. Але не суцільним способом, а як окремі дерева. Тоді існування лісу на цій ділянці буде безперервним не буде суцільних рубок, які шокують громадськість зараз і впливають на повені. Саме для лісового господарства праліси є цінними як зразки, створені природою, які ми повинні відтворити штучно у тих лісах, де дозволене господарство”

Наразі в Україні найвищий охоронний статус як пралісові пам’ятки природи мають лише 100 гектарів лісу у Львівській області. Загалом експерти фонду визначили майже 100 тис. га карпатських пралісів, квазіпралісів та природних лісів, які можуть отримати охоронний статус. Робота над їхнім визначенням почалась близько 10 років тому. На цих територіях, відповідно, забороняються всі види рубок та будь-яка господарська діяльність.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up