Сторічну черепаху Дієго, яка врятувала весь вид, відпустять на волю

Столітнього самця гігантської черепахи на ім’я Дієго, якого завдяки плодовитості називають рятівником свого виду, повернуть на рідний острів, повідомляє Зооварта з посиланням на Громадське.

Самець гігантської черепахи, який 80 років прожив в Каліфорнії, повернеться на рідний острів в Еквадорі – це його нагорода за порятунок свого виду черепах.

Вид Chelonoidis hoodensis відкрили у 60-х роках минулого століття на Галапагоських островах, але він складався лише з 14 черепах (12 самок та двоє самців) та був під загрозою зникнення. Вченим вдалося знайти у неволі ще одну черепаху цього виду — у зоопарку Сан-Дієго жив ще один самець.

Черепах перевезли на каліфорнійський острів Санта-Круз, де розпочали програму з порятунку виду. У підсумку Дієго зробив найбільший внесок — за понад 40 років з 15 черепах чисельність виду збільшилась до 2 тисяч особин.

Тепер вже 100-річну черепаху повернуть на рідний острів Еспаньола, звідки його забрали під час наукової експедиції в першій половині 20-го століття. Таким чином, приблизно після 80 років Дієго повернеться додому.

Читайте також

У Києві п’яний господар спустив свого стафорда на меншого пса

В Києві власник бійцівського пса напідпитку вирішив спустити свого чотирилапого…

Читати повністю >

На Волині, у річці Стир, через брудну воду масово загинула риба

У Волинській області в річці Стир зафіксували масову загибель риби…

Читати повністю >

В Закарпатті жінка продає маленьку беззахисну косулю

Закарпатка Наталія Русин в групі «Свалява» опублікувала допис про продаж маленької косулі….

Читати повністю >
btn-up