Суп з летючої миші – джерело коронавірусу?

У китайському місті Ухань, який зараз є центром спалаху коронавірусу, проводилися дослідження, які виявили його джерело в організмі диких кажанів, повідомляє Зооварта з посиланям на Синьхуа.

Спалах коронавірусу почався в китайському місті Ухань в грудні 2019 року. Найпершими заразилися ті, хто працював на місцевому ринку морепродуктів. Потім випадки захворювання фіксували в інших містах КНР. Згодом випадки зараження коронавірусів зафіксували в США, Франції, Канаді, Австралії, Південнії Кореї, Таїланді, Непалі та інших країнах. За останніми даними, число загиблих перевищило 100 осіб, а хворих вже понад 4 тисячі.

Китайські епідеміологи підтвердили, що джерелом коронавірусу були дикі тварини, торгівля якими здійснювалась на ринку “Хуанань. Проте яка саме тварина була збудником вірусу – не відомо. Вчені встановили, що у 33 з 585 зразків з ринку морепродуктів “Хуанань” були виявлені нуклеїнові кислоти коронавірусу.

У ЗМІ поширилася версія, що ймовірним джерелом нового коронавірусу могли бути кажани, з яких готують популярний в Ухані суп. Делікатес, в тому числі, продавався і на місцевому ринку морепродуктів, який пов’язують з першими повідомленнями про зараження.

У центрі з контролю і профілактики захворювань Китаю розповіли, що новий коронавірус на 90% схожий на той, який виявили у летючих мишей в Чжошуані. Однак South China Morning Post пише, що китайські вчені, які працюють в лікарні в Ухані, виявили, що перша людина, що заразилася новим типом коронавіруса, не відвідувала ринок морепродуктів. За їх даними, про симптоми нової хвороби вперше стало відомо 1 грудня. Дослідники відзначили, що ні у одного члена сім’ї хворого не було підвищення температури і респіраторних симптомів.

З огляду на те, що частина інфікованих була на ринку морепродуктів в Ухані, вчені припускають, що збудник міг бути саме там, адже на ринку продавали не тільки рибу, але й ссавців. Також там можна було купити курку, кажана, кролика, змію. Тобто кожна з тварин могла бути переносником вірусу.

Читайте також

В Закарпатті жінка продає маленьку беззахисну косулю

Закарпатка Наталія Русин в групі «Свалява» опублікувала допис про продаж маленької косулі….

Читати повністю >

В Києві в моторному відсіку маршрутки застрягло кошеня: водій їздив з ним цілий день

У Києві кошеня застрягло в моторному відсіку маршрутки. Пасажири заблокували…

Читати повністю >

Тварини майже без їжі. У вінницькому міні зоопарку проблеми з фінансуванням через карантин

Вінницький міні зоопарк потребує допомоги, адже через карантин тварини залишились…

Читати повністю >
btn-up