Тихий океан окислився через зміни клімату: у крабів роз’їдає панцирі

Американські вчені встановили, що через значне підвищення рівня кислотності у Тихому океані, спричинене змінами клімату, страждають краби , повідомляє Зооварта з посиланням на Science of the Total Environment.

Води Тихого океану стали настільки кислими, що у крабів розчиняються панцирі. Згідно з результатами досліждень, через окислення вод Тихого океану страждають переважно краби виду dungeness: у них пошкоджуються органи чуття, а оболонки стають менш міцними.

Науковці стверджують, що океан так швидко окислюється через поглинання ним все більшої кількості вуглекислого газу. Це знижує рівень pH у воді, що змінює прибережну зону. Вчені не очікували, що океан став настільки кислим – швидше, ніж показували попередні прогнози.

Для ракоподібних і коралів, які будують свої раковини і скелети з іонів карбонату, яких менше в більш кислих водах, стає все важче створювати міцні раковини. Страждають від цього як краби і корали, так і молюски та навіть планктон.

Вчені наразі з’ясували, що через підвищену кислотність молодим крабам все важче стримувати хижаків та пересуватися у воді.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up