Тварини можуть передчувати землетруси – дослідження

Десять європейських вчених спільно провели дослідження на шести коровах, п’ятьох овечках і двох собаках, яким довели, що тварини справді можуть передчувати землетруси. Дослідження опубліковане на сайті Wiley Online Library.

Науковці звертали увагу на кілька факторів: тварини повинні були відчути, що землетрус скоро почнеться, змінити свою поведінку і постійно реагувати певним чином. У багатьох попередніх дослідженнях ці умови не враховувалися.

– йдеться у повідомленні.

«Всі піддослідні жили на фермі в Італії. За кілька років там сталося понад 18 тисяч поштовхів з магнітудою до 6,6 за шкалою Ріхтера. Дослідники порівняли дані про поведінку тварин з сейсмічною активністю й виявили, що всі вони відчували наближення землетрусу. Чим ближче тварина до епіцентру, тим раніше вона починала реагувати на поштовхи — іноді реакція починалася за 20 годин»,

Наразі вчені намагаються пояснити, що саме змушує тварин так реагувати на землетруси, тому цим займуться надалі. Можливо, це допоможе людям створити систему короткострокового прогнозування землетрусів.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up