Тварини можуть передчувати землетруси – дослідження

Десять європейських вчених спільно провели дослідження на шести коровах, п’ятьох овечках і двох собаках, яким довели, що тварини справді можуть передчувати землетруси. Дослідження опубліковане на сайті Wiley Online Library.

Науковці звертали увагу на кілька факторів: тварини повинні були відчути, що землетрус скоро почнеться, змінити свою поведінку і постійно реагувати певним чином. У багатьох попередніх дослідженнях ці умови не враховувалися.

– йдеться у повідомленні.

«Всі піддослідні жили на фермі в Італії. За кілька років там сталося понад 18 тисяч поштовхів з магнітудою до 6,6 за шкалою Ріхтера. Дослідники порівняли дані про поведінку тварин з сейсмічною активністю й виявили, що всі вони відчували наближення землетрусу. Чим ближче тварина до епіцентру, тим раніше вона починала реагувати на поштовхи — іноді реакція починалася за 20 годин»,

Наразі вчені намагаються пояснити, що саме змушує тварин так реагувати на землетруси, тому цим займуться надалі. Можливо, це допоможе людям створити систему короткострокового прогнозування землетрусів.

Читайте також

В Антарктиді пінгвіни на 2 місяці раніше повернулись на станцію “Академік Вернадський”

На станції “Академік Вернадський” з’явились 5 пінгвінів. Така поява була…

Читати повністю >

З’їдає пилок амброзії. Маленький жук може врятувати мільйони людей від алергії

Жук Ophraella communa з’їдає пилок амброзії, який є найбільшою проблемою…

Читати повністю >

Влада Києва рекомендує не використовувати тварин для фото та відео

Депутати Київради підтримали проєкт рішення “Про встановлення обмеження надання відео-…

Читати повністю >
btn-up