Тварини під час війни: доля іракського зоопарку Мосула

Зоопарк Мосула став одним з місць кровопролитних боїв під час звільнення східної частини міста, і позбувся практично всіх своїх мешканців, повідомляє Зооварта з посиланням на Reuters.

Мосул – друге за кількістю населення місто Іраку, яке охопили кровопролитні бої та військові конфлікти. У цьому місті діяв один з найбільших у країні зоопарків, але унаслідок цих подій майже всі тварини загинули. Сам зоопарк повністю зруйнований разом з парком атракціонів. На території залишалися лежати снаряди, які вже знешкодили, і зараз там можна ходити. Зоопарк більше являє собою зруйноване кладовище і пам’ятник.

Жителі району поблизу парку Нур в лівобережному Мосулі «підгодовували» тварин навіть під час облоги, однак це стало зовсім неможливо, коли в районі почалися прямі зіткнення між армією Іраку і бойовиками ІГІЛ. Багато тварин були вбиті від потрапляння випадкових куль і снарядів, багато хто загинув від голоду. Хижі звірі, що знаходилися в одних клітках, вбивали один одного. Могили тим тваринам, що загинули на території зоопарку, вирили в їх же вольєрах, і там же поховали.

Проте не всі тварини з іракського зоопарку загинули. Лев Сімба і ведмедиця Лула були знайдені там в лютому 2017. Тварини перебували в своїх клітках, вкриті брудом і екскрементами, замучені голодом.

Згодом тварин доставили в безпечне місце, де їх годували і надавали необхідну допомогу. За сприяння волонтерів лев і ведмедиця були доставлені у новий будинок – центр реабілітації тварин в Йорданії. Там їм була надана належна медична допомога.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up