У білоруських цирках можуть заборонити тварин

Мінприроди Білорусі підтримало заборону на перебування у цирках тварин, повідомляє Зооварта з посиланням на onliner.by.

В кінці минулого року білоруси вимагали заборонити цирки з тваринами: електронне звернення зібрало понад десяти тисяч підписів і прямо в новий рік, 31 грудня, у вигляді листа вирушило в Мінприроди.

У петиції йшлося про те, що близько 45 країн світу повністю або частково забороняють використовувати в індустрії розваг тварин. Основні аргументи на користь цього обмеження – жорстоке дресирування, зав’язане на виробленні у дикої тварини страху, а також висока смертність при перевезенні і негативний вплив шоу на психіку глядачів.

– йдеться у петиції.

У світі цирки з тваринами виганяються і припиняють своє існування. В Європі практично не залишилося цирків з тваринами. Щороку список країн збільшується. Білорусь повинна стояти поряд з ними. Просимо обмежити на території РБ діяльність цирків, які використовують в своїх виставах, атракціонах тварин,

Ось шість пунктів, якими автори звернення захищали свою точку зору:

З Мінприроди надійшла відповідь. Там повідомили, що підтримують цю пропозицію. Відомство підкреслило, що питання використання тварин для «видовищних заходів» повинно регулюватися законом. Там доповнили, що у 2017 році вносили ряд конкретних пропозицій, що стосуються правового регулювання питань утримання домашніх тварин і вимог при поводженні з ними, а також заборони використання диких тварин в пересувних зоопарках, звіринцях і цирках для проведення культурно-видовищних заходів.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up