У Харкові 50 хворих папуг викинули у ліс

У Харкові викинули на вулицю близько 50 папуг. Птахів знайшли в лісі на Залютино, повідомляє Зооварта з посиланням на Укрінформ.

У харківському лісі в мікрорайоні Залютино знайшли понад п’ятдесят хворих папуг. Вони не можуть літати, відмовляються їсти і вищипують у себе пір’я. За словами місцевих жителів, які знайшли птахів, на вигляд папуги були вражені невідомою хворобою, не мали пір’я і не могли злетіти.

Відзначається, що папуги – різного віку: 3-4 роки. Волонтерам вдалося потрапити на консультацію до орнітолога. Виявилося, всі птахи заражені захворюванням “цирковірус” або PBFD, воно небезпечне тільки для папуг, невиліковне, впливає на оперення – пір’я випадають, іноді з кров’ю, птиця постійно свербиться, порушені загальні функції організму, знижується імунітет. При гострому перебігу хвороби смерть настає швидко, при хронічному птах може жити місяці і роки.

Відразу після того, як папуги були знайдені, волонтери в соцмережах попросили небайдужих допомогти в їх утриманні. На заклик про допомогу відгукнулося багато людей. Зокрема, харківчанка Ольга годує птахів через зонд маленькими порціями каші і намагається підтримувати температуру тіла.

Якщо маленькі папуги переживуть переохолодження і зможуть перебороти критичний стан від вірусу, вони стануть прекрасними компаньйонами в сім’ї, які захочуть дати їм тепло і турботу. Їх можна утримувати в сім’ях, але єдина умова: інших папуг до них докуповувати / підселювати не можна, оскільки вірус заразний.

Читайте також

В Антарктиді пінгвіни на 2 місяці раніше повернулись на станцію “Академік Вернадський”

На станції “Академік Вернадський” з’явились 5 пінгвінів. Така поява була…

Читати повністю >

З’їдає пилок амброзії. Маленький жук може врятувати мільйони людей від алергії

Жук Ophraella communa з’їдає пилок амброзії, який є найбільшою проблемою…

Читати повністю >

Влада Києва рекомендує не використовувати тварин для фото та відео

Депутати Київради підтримали проєкт рішення “Про встановлення обмеження надання відео-…

Читати повністю >
btn-up