У Києві через аномально теплу зиму прокинувся бобер і тепер він валить дерева

бобер

Через аномально теплу зиму у Києві в парку “Перемога” прокинувся бобер, який почав гризти верби. Щоправда, співробітники тутешнього комунального підприємства з утримання зелених насаджень говорять, що бобер особливої шкоди парку не завдає, а його присутність свідчить про чистоту води у місцевих водоймах.

Як повідомляє видання “Сегодня”, до 2009 року у цьому парку мешкали два бобри, але до цього часу залишився лише один.

– розповів директор комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району Євген Ковшун.

“Щороку тварина навесні і восени, в сезон активної заготівлі деревини, починає псувати дерева. Бобер валить три-чотири дерева та точить тільки вербу. З одного боку, це є проблемою, але з іншого – це природний процес, і ми вважаємо, що боротися з бобром не варто. Якщо він так довго живе в нашому парку, отже вода в озері є дуже чистою, а в болоті він би не жив”
Фото: Ярослав Дебелий

За його словами, слід більше хвилюватися за тварину, а не за дерева. Адже берег водойми постійно засаджують вербою, і вона, до того ж, швидко росте. Крім того, верба може рости й на корі.

– додає Ковшун.

“Ми намагалися “підгодовувати” нашого бобра, але він не хоче гризти зламані гілки. Йому більше подобаються свіжі дерева. Та й норок він має дуже багато на березі озера. Ми ж розуміємо, що бобру потрібно точити зуби, оскільки такою є його природа, інстинкт. А зуби у нього – дуже потужні. Він навіть може перекусити металеву сітку, якою ми обмотуємо деякі великі верби в парку. Щоправда, наш бобер не чіпає дерева, які обмотано сіткою, натомість шукає дерева без неї”

Наразі ж Бобер з парку “Перемога” вже став певною цікавинкою. Тварину часто можуть побачити кияни під час прогулянок. Крім того, бобер не боїться собак та й вони його не чіпають.

– зауважив директор комунального підприємства.

Ми не маємо наміру знищувати бобра або боротися з ним, оскільки це означає боротися з природою. Йому подобається в парку, і це – круто! Адже якби йому не подобалося в озері, він би давно пішов звідси. Є достатньо труб, якими бобер може піти до Дніпра чи іншої водоймі, але він не йде. Переселяти бобра насильно – теж нерозумно, оскільки він може не пережити такий стрес. Тому наше завдання – опікати бобра та охороняти його від тих, хто хоче його позбутися.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up