У Маріуполі через брак коштів присипляють бездомних собак

У Маріуполі КП “Щасливі тварини” перетворилося в концтабір для собак, повідомляє Зооварта з посиланням на 0629.com.ua.

У холодних тісних вольєрах і без ветеринарної допомоги – в таких умовах утримують собак в комунальному підприємстві, яке відловлює і стерилізує бездомних тварин в Маріуполі. Про негуманне поводження з тваринами повідомляють місцеві волонтери.

Кілька років тому в Маріуполі створили комунально-комерційне підприємство “Щасливі тварини”, покликане замінити колишнє КП “Комунальник”, де собак після вилову присипляли. Міська рада прийняла програму регулювання чисельності безпритульних тварин.

Згідно з новою програмою, це підприємство повинно було стати своєрідним стерилізаційним центром, де тварин після відлову стерилізують, кліпсують і відпускають в середовище проживання. Усиплянню підлягають тільки агресивні або хворі тварини.

Але насправді все виявилося інакше, адже стерилізації підлягала лише кожна четверта тварина. Решту – присипляли. Наприклад, у вересні 2019 року приспали 222 собаки, а стерилізували – всього 20.

– пояснює директор Маріупольського КП« Щасливі тварини ».

«До завдань нашого підприємства не входить лікування тварин. Підприємство створене для того, щоб стерилізувати тварин і випускати в середовище проживання. Медикаменти ми отримуємо тільки на ці процедури стерилізації. Тобто, лікуємо тварин ми тими ліками, які приносять благодійники або ж повідомляємо про це волонтерам, які можуть надати допомогу »,

Одна з причин такої різниці – вартість процедур. Стерилізація коштує 450 грн, евтаназія – 200. Крім того, на підприємстві не вистачає ветеринарів.

Умови утримання тварин волонтерів теж не влаштовують. Зараз у вольєрах, які розраховані на 30 собак, утримують 70. Всі ці клітки розташовані в старому приміщенні, де холодно і сиро. Новонароджені щенята скавучать від холоду, але накрити їх нема чим.

Зоозахисники вирішили врятувати тварин, тому відправили їх у клініку, де вони проходитимуть курс лікування. Доля інших тварин, які перебувають у КП “Щасливі тварини”, буде вирішуватися.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up