Унікальний вид папуг какапо знаходиться під загрозою вимирання

Рідкісний вид папуг – какапо – перебуває під загрозою вимирання. Цих птахів, що не літають, на планеті залишилося близько півтори сотні, повідомляє Зооварта з посиланням на CNN.

У Новій Зеландії під загрозою вимирання виявилися папуги какапо, які не вміють літати. Їх залишилося всього близько півтори сотні. Какапо також відомі як совині папуги і вважаються одними з найдавніших птахів на Землі.

Зараз какапо, що вижили, живуть на чотирьох островах, які були очищені від хижаків: Венуа Хоу, Анкор, Чалки і Хаутуру. Приблизно 40% всіх цих папуг безплідні. Тому вчені і зоозахисники використовують технологію штучного запліднення, щоб зберегти популяцію цих рідкісних тварин. Крім того, коли самки відкладають яйця – їх переміщують в інкубатори, а матері залишають лише одне яйце для висиджування.

Науковий радник уряду Нової Зеландії по какапо Ендрю Дігбі розповів, що завдяки зусиллям вчених і захисників тварин в цьому році був найуспішніший сезон розмноження птахів за всю історію спостережень – в період з січня по квітень народилося 86 пташенят, з яких 70 ще живі. Дев’ять птахів померли від респіраторної інфекції.

Читайте також

В Антарктиді пінгвіни на 2 місяці раніше повернулись на станцію “Академік Вернадський”

На станції “Академік Вернадський” з’явились 5 пінгвінів. Така поява була…

Читати повністю >

З’їдає пилок амброзії. Маленький жук може врятувати мільйони людей від алергії

Жук Ophraella communa з’їдає пилок амброзії, який є найбільшою проблемою…

Читати повністю >

Влада Києва рекомендує не використовувати тварин для фото та відео

Депутати Київради підтримали проєкт рішення “Про встановлення обмеження надання відео-…

Читати повністю >
btn-up