Унікальний вид папуг какапо знаходиться під загрозою вимирання

Рідкісний вид папуг – какапо – перебуває під загрозою вимирання. Цих птахів, що не літають, на планеті залишилося близько півтори сотні, повідомляє Зооварта з посиланням на CNN.

У Новій Зеландії під загрозою вимирання виявилися папуги какапо, які не вміють літати. Їх залишилося всього близько півтори сотні. Какапо також відомі як совині папуги і вважаються одними з найдавніших птахів на Землі.

Зараз какапо, що вижили, живуть на чотирьох островах, які були очищені від хижаків: Венуа Хоу, Анкор, Чалки і Хаутуру. Приблизно 40% всіх цих папуг безплідні. Тому вчені і зоозахисники використовують технологію штучного запліднення, щоб зберегти популяцію цих рідкісних тварин. Крім того, коли самки відкладають яйця – їх переміщують в інкубатори, а матері залишають лише одне яйце для висиджування.

Науковий радник уряду Нової Зеландії по какапо Ендрю Дігбі розповів, що завдяки зусиллям вчених і захисників тварин в цьому році був найуспішніший сезон розмноження птахів за всю історію спостережень – в період з січня по квітень народилося 86 пташенят, з яких 70 ще живі. Дев’ять птахів померли від респіраторної інфекції.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up