Великі автовиробники будуть змушені заплатити 14,5 мільярдів євро за шкідливі викиди

Тринадцяти провідним світовим автовиробникам доведеться заплатити 14,5 млрд євро в якості штрафів за порушення нових норм середніх викидів CO2 для легкових автомобілів (95 г/км проти нинішніх 130 г/км), що вступають в силу в Євросоюзі в 2021 році.

Повідомляє Зооварта з посиланням на kommersant.

Варто зазначити, що якщо автовиробники встигнуть зменшити викиди своїх авто, то їм не доведеться платити, або ж штрафи будуть мінімальними.

Експерти компанії PA Consulting впевнені, що практично всі великі виробники не вкладуться в терміни і, отже, будуть оштрафовані з розрахунку 95 євро за кожен зайвий грам викидів

Найбільш сприятлива ситуація у Toyota, рівень викидів автомобілів якої зараз становить 100,1 г/км, і компанія майже встигає знизити його до цільових 94,9 г/км. Розмір її штрафу, швидше за все, не перевищить 18 млн євро, вважають в PA Consulting, що складає лише 0,1% операційного прибутку компанії. Всі інші виробники, за оцінкою експертів, заплатять набагато більше. Так, розмір штрафу Volkswagen Group складе 4,5 млрд євро, тобто 32,4% операційного прибутку компанії. Штраф FCA досягне 2,5 млрд євро, а це 49,5% операційного прибутку. Компанії Ford доведеться заплатити 1,45 млрд євро (39% операційного прибутку), а Renault-Nissan – 1,06 млрд євро (12,4% операційного прибутку). У Jaguar Land Rover розмір штрафу хоч і невеликий сам по собі – 93 млн євро, однак ця сума становить 404,3% від операційного прибутку компанії.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up