Воду з місця аварії танкера Delfi взяли на експертизу

аварія танкера в Одеській затоці

Напередодні фахівці Інституту колоїдної хімії та хімії води Національної академії наук України взяли проби води з місця аварії танкер Delfi, в наслідок якої стався розливу нафтопродуктів в акваторії Одеського морського порту. Про це повідомляє Зооварта з посиланням на Укрінформ.

– розповіла в.о. керівника відділу побічної сфери господарської діяльності Департаменту екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації Тетяна Неглайчук.

“Аналіз стану морської води в акваторії Одеського морського порту, зокрема, у місці аварії танкера-бункерувальника Delfi здійснять фахівці Інституту колоїдної хімії та хімії води Національної академії наук України. 23 грудня працівники інституту взяли три проби води поблизу судна, що сіло на мілину поблизу пляжу “Дельфін”

Результати експертизи щодо стану морської води, в тому числі на вміст нафтопродуктів, обіцяють оприлюднити вже у січні 2020 року.

Ініціаторами проведення експертизи були працівники профільного департаменту Одеської міськради та місцеві депутати, вони також бути присутні при заборі проб води.

Нагадаємо, шквальний вітер і шторм зірвали з якоря судно під прапором Республіки Молдова “Delfi” в ніч на 22 листопада в акваторії порту “Південний”. Поряд з узбережжям Одеси танкер, на борту якого був екіпаж у складі трьох моряків, ліг на мілину. 22 листопада членів екіпажу примусово евакуювали і госпіталізували. З корпусу танкера, що зазнав пошкоджень при зіткненні з хвилеломом, стали витікати нафтопродукти.

22 листопада в.о. голова Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов опублікував перші результати обстежень моря в районі місця аварії – вміст нафтопродуктів у морській воді перевищив гранично допустиму норму в 53 рази. 23 листопада цю норму було перевищено в 157 разів, а через два дні концентрація нафтопродуктів знизилась і не перевищувала норму в 19 разів.

За цим фактом ГУ НП в Одеській області розслідують кримінальне провадження за ознаками ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного або повітряного транспорту) Кримінального кодексу України.

За даними очільника ОДА, власником танкера є FRIO FONDO LP CORNER CHAMBERS, зареєстрований у Бірмінгемі (Великобританія), а його представником в Одесі – капітан судна Анатолій Слинько.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up