«Зроби подарунок рисі!» – підтримайте першу в Україні кампанію WWF щодо збереження символу Українських Карпат

рись

Всесвітній фонд природи WWF Україна розпочав різдвяну кампанію під назвою «Зроби подарунок рисі!». Кампанія має на меті зібрати кошти для проведення досліджень популяцій рисі. Про це йдеться на Всесвітній фонд природи WWF України, передає Зооварта.

У фонді зазначили, що повноцінний захист найбільшої дикої кішки Європи, яка є рідкісною в Україні, без ґрунтовних даних щодо її чисельності і поширення — неможливий. А опираючись на міжнародний досвід вони зможуть визначити кількість рисей

Наприклад, у сусідній Польщі, за допомогою «фотопасток» і штучного інтелекту вдається відстежувати чи не кожну рись, а у поєднанні з реінтродукцією — відновлювати її чисельність. Подібні європейські практики WWF Україна перейняла і вже запроваджує в Україні. Однак для їхнього успішного впровадження необхідна підтримка держави.

— коментує керівник напряму «Рідкісні види» WWF Україна Богдан ВИХОР. 

«Запровадження Національного плану управління риссю на рівні профільного Міністерства може стати прецедентом в Україні. Він, з одного боку, дає можливість забезпечити сталий і довготривалий захист рисі, а з другого — може стати поштовхом для системних змін у природоохоронній сфері»

Рись веде надзвичайно потаємний спосіб життя і обирає віддалені важкодоступні місця, а тому моніторингові дослідження — складний і ресурсозатратний процес. До 20 січня 2020 року організатори планують зібрати 400 000 грн, що дозволить підсилити програму WWF Україна «Врятуємо рись!». Підтримати програму можна за лінком: http://wwf.ua/savelynx/

Читайте також

З’їдає пилок амброзії. Маленький жук може врятувати мільйони людей від алергії

Жук Ophraella communa з’їдає пилок амброзії, який є найбільшою проблемою…

Читати повністю >

Влада Києва рекомендує не використовувати тварин для фото та відео

Депутати Київради підтримали проєкт рішення “Про встановлення обмеження надання відео-…

Читати повністю >

Цифри вражають. Вчені підрахували, скільки тварин загинули у пожежах в Австралії

Науковці підрахували, що унаслідок лісових пожеж в Австралії, які вирували…

Читати повністю >
btn-up