Домашні улюбленці: чи потрібні вони людям, та який їхній вплив

собака

Ще тисячі років тому наші пращури приручили вовків, які стали першими домашніми улюбленцями. Спершу люди відловлювали малих вовченят і привчали їх жити з людьми, годували й ходили з ними на полювання. Пізніше вони еволюціонували у собак. Згідно з дослідженням, яке було опубліковане у травні 2015 року, це могло статися ще 27 тисяч років тому.

Собака на руках у хлопчика

Відтоді, як вже повелось, безперечним супутником людини є її вірний чотирилапий друг чи не зовсім чотирилапий – змії, птахи й гризуни. І ця звичка притаманна лише людині.

Хом'як гризе кукурудзяне зернятко

Однак утримання тварин потребує багатьох зусиль: їх потрібно годувати, відводити до ветеринара, вигулювати приділяти їм свій час та гратись з ними. Вони немов стають членами сім’ї.

Більшість домашніх улюбленців не приносять практично жодної користі, хіба що сторожові собаки. Однак експерти заперечують їхню безкорисність, мовляв вони задають здоровий активний темп та позитивний психологічний клімат у домі.

 – написала у своїй Фейсбук сторінці колишній в. о Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Спілкування з тваринами буквально покращує настрій та робить нас щасливішими. Дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівню гормонів окситоцину та нейромедіатора серотоніну, що разом забезпечують появу відчуття щастя. Крім того, у деяких дослідженнях було виявлено, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, що сприяє зниженню артеріального тиску та зменшенню частоти серцебиття»

За її словами домашні улюбленці мають здатність покращувати психологічний і фізичний стан свого власника, так з’явилась “пет-терапія”, яку часто використовують в центрах та будинках для людей похилого віку, як методику для боротьби з депресією, тривожністю та самотністю.

Дівчинка з кроликом

– підкреслила Супрун.

«Для дітей з аутизмом терапія з тваринами працює як своєрідний соціальний каталізатор. Наприклад, собаки допомагають справлятися з браком сенсорної та емоційної обізнаності та викликати реакцію у дітей з низьким сенсорним та емоційним рівнем збудження. Таким чином, діти схильні більше взаємодіяти та використовувати мову. Позитивно впливають на соціальну поведінку дітей і морські свинки»

За словами Супрун, тварини мають своєрідний позитивний вплив на фізіологічний стан та на серце людини. Так, дослідники стверджують, що власники собак і котів мають менший ризик появи серцево-судинних захворювань.

 – зазначила пані Уляна.

«У лікарнях використовують пет-терапію для пацієнтів, які проходять курси лікування та реабілітації, що пов’язані із сильним стресом. Наприклад, після пережитого стихійного лиха, аварії чи смерті близької людини. Взаємодію з тваринами застосовують навіть для військових, що страждають на ПТСР (посттравматичний стресовий розлад)»
кішка радіє, коли її чухають

Окрім цього, домашні улюбленці можуть навчити бути відповідальним, що важливо для виховання дітей. Тварини допомагають набути новий досвід, так маючи кішку, діти знатимуть яких порід бувають ці тварини, їхні звички, що їдять, розумітимуть, що вони так само як і люди можуть хворіти, вони пізнають етапи еволюції живого: народження, зростання, розмноження, як тварини піклуються про своє потомство та смерть.

Компанія домашнього улюбленця сприятиме здоровому психологічному формуванню дитини: допоможе підвищити самооцінку, бути більш впевненою у собі, сприятиме кращому становленню маленької людини як повноцінного члена суспільства та зробить їх більш чуйними, щирими та здатними до співчуття щодо чужого горя.

Автор: Юлія Ковтун

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up