Дві тисячі тварин щосекунди: аналіз світової статистики вбивств

Століттями людина проживала у злагоді та гармонії з природою та тваринами – вона брала стільки, скільки їй було потрібно і не більше. Та лише за останні 150 років світ не впізнати: людина витіснили мільйони диких тварин з їх звичних місць проживання.

Понад 70 млрд тварин людство щороку вбиває заради м’яса і шкіри. Крім того більше 100 млн тварин знищують заради їх хутра. Ці цифри не стосуються морських мешканців, тих тварин, які змушені “існувати” в цирках, тих, над якими проводять досліди та окремо котів і собак.

Львівські активісти з організації “Екологічна платформа” проаналізували останні дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (далі – ФАО) щодо кількості вбитих тварин. Однак ці офіційні дані стосуються лише наземних “сільськогосподарських” тваринах.

Заради м’яса і шкіри людство вбиває:

У період з 1961 по 2016 рік кількість забитих тварин зросла для всіх видів тварин. Знову ж таки, більшість сухопутних тварин, забитих у 2016 році, були кури. Слідом за цим йшли свині, вівці, кози та корови. Цікаво зазначити, що кількість забитих кіз стала більшою, ніж кількість забитих корів протягом середини 1990-х.

Дані ФАО стосуються внутрішнього «виробництва» сільськогосподарських тварин, і часто виникає питання щодо імпорту та експорту. Можна підозрювати, що кількість тварин, якими торгують, співвідноситься з кількістю забитих тварин. 

Не однозначною є ситуація із статистикою щодо вбивств морських тварин. Рибальські судна можуть привозити на берег лише ті види, які дозволено ловити, не червонокнижні, якщо ж їм потрапилась якась “заборонена” рибина, то вони просто скидають за борт. А скільки морських істот виловлюють браконьєри? Цих цифр ніхто не знає.

Зазначимо, що використовувати тварин для добування хутра є ганебним явищем, яке просто не може існувати у 21 столітті, коли технологічні процеси розвиваються з неймовірною швидкістю.

Тварин використовують для дослідів у різних сферах людської діяльності: у медичній, військовій чи косметологічній. 10% зі всього припадає саме на косметологічні досліди та досліди з хімічною продукцією. Все це заради того, аби визначити чи є продукція безпечною для людини. Однак за словами захисників прав тварин, ці тестування є невиправданими, адже людський організм біологічно відрізняється від тваринного. 

Читайте також

Браконьєри вбили останню у світі самку білого жирафа і її дитинча

У Кенії в заповіднику браконьєри вбили двох рідкісних білих жирафів…

Читати повністю >

У Бучі ув’язнені піклуватимуться про безпритульних тварин

У Бучанській виправній колонії № 85 запустили пілотний проект “Двостороння…

Читати повністю >

Під Житомиром остаточно закрили норкову ферму

Власникам норкової ферми на Житомирщині не вдалося оскаржити рішення про…

Читати повністю >
btn-up