Континент у вогні: чому Австралії так не пощастило?

Австралія у вогні

Про широкомасштабні лісові пожежі в Австралії зараз не говорить хіба що лінивий. Вогонь охопив весь континент. Більше ніж 200 пожеж по всій території країни, зруйновано більше ніж 1400 будинків, випалені мільйони гектарів землі. Найбільше постраждали штати Новий, Південний та Уельс. Будинки залишили понад 100 тисяч людей. До гасіння пожеж, які досі тривають, залучають навіть військових, адже рятувальників не вистачає.

Загиблі

Станом на 07.01.2020, є інформація про 25 загиблих людей, ще десятки вважаються зниклими безвісті, та до 1,25 мільярда загиблих тварин. Про цю цифру заявили в Австралійській філії Всесвітнього фонду дикої природи (WWF-Australia), серед них ті тварини, які проживають лише на цьому материку: коали, кенгуру та інші.

Австралійські медіа та користувачі соціальних мереж масово поширюють фотофакти загиблих тварин. Так, мережу сколихнули фото обвуглених тварин, які намагались втекти від полум’я та сховатись, однак згоріли. Рятувальники повсюди знаходять обвуглені тіла тисяч коал. Місцеві також повідомляють про мертвих какаду, які падають з дерев, фермери розповідають про всіяні тілами худоби землі, до яких вони повернулись після пожежі.

Попри все, тварин намагаються врятувати не лише рятувальники, а й небайдужі люди, які ще не евакуювались з міст та селищ охоплених вогнем. 

Причини пожеж

Ці пожежі тривають в Австралії від жовтня, основними причинами є також спека та сильний вітер, крім того відомо, що мали місце підпали. Не на останньому місці стоїть глобальне потепління та безвідповідальність уряду.

Це листи, надіслані колишнім начальником пожеж NSW Грегом Маллінсом та 22 іншими колишніми начальниками надзвичайних ситуацій прем’єр-міністру у квітні та вересні 2019-го, щодо попередження бурхливих ​​пожеж та необхідність збільшення заходів з метою їх запобігання. Листи було проігноровано.

Зараз вже з’явилась інформація, що дим від пожеж в Австралії вже досягнув берегів Південної Америки, накривши території в центрі та на півдні Чилі. Це, без сумніву, чинить прямий негативний вплив на всю нашу планету.

Ситуація з лісовими пожежами в Австралії, є яскравим прикладом жахливих наслідків глобального потепління. І хоча лісові пожежі це сезонне явище, незмінним їх компаньйоном є людина, вплив якої з кожним роком сприяє скороченню існування всього живого, адже ліс – це легені планети. Тому, закликаю, робити все можливе, аби не допустити таких пожеж як у Австралії, Бразилії та Росії.

Якщо Ви маєте намір долучитись до порятунку тварин та допомогти різним спеціалізованим організаціям Австралії то переходьте за цим посиланням, тут вказані способи допомоги та самі організації.

Читайте також

В Антарктиді пінгвіни на 2 місяці раніше повернулись на станцію “Академік Вернадський”

На станції “Академік Вернадський” з’явились 5 пінгвінів. Така поява була…

Читати повністю >

З’їдає пилок амброзії. Маленький жук може врятувати мільйони людей від алергії

Жук Ophraella communa з’їдає пилок амброзії, який є найбільшою проблемою…

Читати повністю >

Влада Києва рекомендує не використовувати тварин для фото та відео

Депутати Київради підтримали проєкт рішення “Про встановлення обмеження надання відео-…

Читати повністю >
btn-up