Майже 70 % безпритульних тварин раніше мали власників — експерт

інтерв'ю на Думская

Днями голова ГО “Зооварта” Артур Гуменюк та член ГО “Зооварта” Василь Гуменюк побували на зніманнях програми “День на Думской” на одеському телеканалі “DumskayaTV”. Ми зібрали для Вас головні тези експертів “Зооварта”

Експерти “Зооварта” наприкінці минулого 2019 року відвідали найбільші міста України з перевірками місць штучного утримання тварин. Відтак вони побували у Києві, Львові, Харкові та Одесі.

– говорить член ГО “Зоо-варта” Василь Гуменюк.

“Ми помітили таку тенденцію, що кожен заклад буде себе захищати і показувати себе з кращого боку. Наше завдання, зрозуміти, яка ситуація насправді є, які є проблеми і вирішити як з ними боротись та донести це до громадськості. За весь час нашого спостереження, ми виявили, що проблеми є не лише в тих місцях, проблеми є в самих людях, адже не всі добре ставляться до своїх братів менших. Взяти хоч, до прикладу, бродячих тварин, звідки вони взялись і чому їх так багато? Відповідь насправді на поверхні: майже 70 відсотків безпритульних тварин раніше мали власників”

Часто буває, що тварину беруть з вулиці, а коли не можуть з нею впоратись чи утримувати, то повертають її назад. Інший випадок: коли беруть цуценят для дітей, а коли цуценя підростає, воно стає нікому не потрібним – його теж залишають на вулиці. Василь Гуменюк стверджує, що всі проблема у нашому ставленні до тварин.

– додає Василь. 

“В першу чергу в нас є культура відношення до тварин як до речі. Ми не відносимось до тварини, на жаль, як до живої істоти. Коли запитували перехожих на вулицях Києва, одна пара, жінка українка, а чоловік зі США, розповіли, що в них (у США) пропагується ідея, що якщо тварина не породиста, то це навпаки круто, вони нічим не гірші від породистих. Там зовсім інше ставлення. Наше завдання донести до нашого суспільства, що порода – це не головне”

Тенденцією останніх років є збільшення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Але якщо брати кількість судових рішень, то їх насправді одиниці. це можна також пояснити тим, що такими справами займаються в останню чергу, пояснюючи це тим, що є й важливіші речі.

Наші експерти переконані, що всю ситуацію з безпритульними тваринами зможе вирішити здоровий людський егоїзм, тобто, якщо громадяни хочуть мати чисті і комфортні вулиці, вони робитимуть все для того, аби вони такі стали.

– зазначає голова ГО “Зооварта” Артур Гуменюк.

“Зміни у суспільстві щодо ставлення до тварин все ж відбуваються, хоч і повільно. Зараз змінюється законодавство, щодо заборони притравочних станцій, щодо заборони хутряних ферм Зараз Міністр культури молоді та спорту анонсував те, що буде заборона на використання тварин саме в цирках. Але зараз йде мова про те, як прописати порядок як саме цих тварин забирати і куди їх відправляти”

Є проблеми з використанням диких тварин в Одеському цирку. Є у них програма “Тварини на воді”, де вони використовують тигра, ведмедя, змію та вухатого морського тюленя. Під час цього дійства не використовувались жодні загороджувальні засоби, були відсутні сітки. Щодо умов утримання з експертами Зооварти в Одеському цирку взагалі не захотіли спілкуватись.

– розповідає Василь Гуменюк.

“Річ у тім, що після перегляду шоу ми звернулись до адміністрації щоб адекватно поговорити у яких умовах утримуються тварини. З нами не хотіли спілкуватись, пересилали від одного працівника до іншого, а в кінцевому результаті ще й вимкнули світло. До прикладу, тижнями раніше ми з перевіркою їздили до Харкова. Також переглядали шоу, де теж були леви. З нами не сильно хотіли спілкуватись, але все ж вони розказали як в них все влаштовано, однак левів нам так і не показали, показали лише коней. Це дивно, можливо не все в порядку з їхнім утриманням”

За словами працівників зоопарку, тварини з цирків звикли спілкуватися з людьми, вони вже приручені тварини. Потрібно розуміти, що не можна просто так взяти тварину з цирку і відпустити її в звичайний зоопарк і так само в природне середовище. Тому для цього потрібні реабілітаційні центри, де б тварини поступово звикали б до природного середовища.

– резюмує Артур Гуменюк.

“Ми намагаємось акцентувати увагу на тому, що потрібно створити саме реабілітаційні центри і, щоб ці тварини не були розпродані в інші країни, щоб їх адаптували до життя в природних умовах”

До слова, 10 січня 2020 року голова ГО “Зооварта” Артур Гуменюк та член ГО “Зооварта” Василь Гуменюк відвідали з перевіркою одеський дельфінарій “Немо”, результати Ви зможете прочитати переглянути після анонсу.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up