Позитивні зрушення в законодавчій базі щодо тваринництва й екології в Україні

Впродовж останніх років громадськість все більше почала приділяти свою увагу проблемам забруднення навколишнього середовища та захисту тварин: люди почали сортувати сміття, розумно робити покупки, виступати за заборону використання тварин у цирках та створювати ініціативні групи при управлінні країни аби впроваджувати зміни. Попри те на законодавчому рівні також відбуваються позитивні зрушення. Які нормативні документи набули чинності та які відбулись зміни – детально читайте у статті юриста та голови ГО “Зооварта” Артура Гуменюка.

Зазначу, що більшість нормативних документів, яка зазначена- це документи, що регулюють відповідні суспільні відносини в ЄС. Тобто в рамках угоди про асоціацію між Україною і ЄС, українська сторона має імплементувати директиви та регламенти з питань екології, тваринництва та природокористування. І на основі цих регламентів розробляються та приймаються відповідні закони в Україні

Відтак подано законопроект № 9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Закон, зокрема, передбачає: з метою стимулювання підприємств-забруднювачів до зменшення забруднення навколишнього природного середовища, а також наближення до ставок за викиди парникових газів у країнах ЄС підвищити з 1 січня 2019 року ставку екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (СО2) стаціонарними джерелами з 0,41 грн/т до 10 грн/т.

02.02.2018 набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 № 316 «Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення»

Щодо  Європейського Союзу

Розпорядженням КМУ № 117 від 20.04.2019 затверджено Національний план управління відходами до 2030 року. Планується повне переведення українського законодавства на законодавство ЄС у сфері сільського господарства до 2025 року.

Також передбачається подальша гармонізація законодавства для виконання Україною міжнародних зобов’язань згідно з Угодою про асоціацію. Для цього Україна має впровадити положення Директиви 2008/98/ЄС Європейського Парламенту та Ради.   

Відновлювані джерела енергії

На даний момент ми бачимо тенденцію до збільшення кількості виробництва електричної енергії шляхом використання ВДЕ, так за 2018 рік виробництво енергії зросло на 33% та становило 2777,3 млн кВт год. Ключова причина цьому є зелені тарифи, які передбачають підтримку до 2030 року.

Мережа Емеральд (Смарагдова мережа України)

Україною було подано 106 нових сайтів до Секретаріату Бернської конвенції для включення у Мережу Емеральд у 2019 році.

Стан довкілля

28.02.2019 ВРУ прийняла ЗУ «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики Україна період до 2030 року», яка передбачає:

Для чого відповідно до ПКМУ № 1106 від 25.10.2017 визначено 11 завдань для Мінекології щодо імплементації директив необхідних для виконання Угоди про асоціацію: Директиви № 2009/147/ЄС про захист диких птахів та директиви № 92/43/ЄЕС про збереження природного середовища існування, дикої флори та фауни, зі змінами і доповненнями, внесеними Директивами №№97/62/ЄС, 2006/105/ЄС та Регламентом (ЄС) № 1882/2003.

Зміни клімату

Схвалено Стратегію низьковуглецевого розвитку України до 2050 року, прийнято ЗУ «Про засади моніторингу звітності та верифікації викидів парникових газів», набрання чинності якого відбудеться з 01.01.2021 року та прийнято ЗУ «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази».

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up