Притулки для тварин: хто може їх створити та яка їхня роль

бездомная собака

Впродовж останніх років Україна лідирує серед європейських держав за кількістю безпритульних тварин на вулицях міст і сіл. З кожним роком кількість безпритульних тварин в Україні зростає, проте досі не сформовано загальнонаціонального обліку безпритульних тварин. На противагу, 36 міст України вже доєдналися до Проєкту моніторингу чисельності безпритульних тварин, до слова такий проєкт діє у 15 країнах світу. 

Так згідно з даними інтерактивної карти Проєкту близько 50 тисяч собак та котів є бездомними і це лише за їхніми підрахунками і лише у 36 містах, а скільки їх може бути насправді по всій країні – про ці цифри можна лише здогадуватись. 

На ситуацію з безпритульними тваринами можуть вплинути притулки, де тваринам могли б надавати медичну допомогу, проводили вакцинацію від сказу, щеплення, дегельмінтизацію та шукали б їм люблячих господарів. 

Для чого створюють притулок:

Пошук нових власників для тварин, та регулювання їх чисельності гуманними методами. Покращення епізоотичної і епідемічної ситуації відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Хто може створити притулок:

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, юридичними особами незалежно від форми власності, фізичними особами.

Тобто законодавець не встановлює якихось обмежень для створення притулків.

Які тварини утримуються у притулку:

Виловлені безпритульні тварини, тварини, вилучені у власників за рішенням суду, а також ті від яких відмовились власники у зв’язку з неможливістю їх утримання.

Притулок має бути:

Передача тварин до притулку:

Перебування тварин у притулку

Проведення евтаназії:

Можливе лише за умови виявлення у тварини особливо небезпечних інфекційних хвороб, тяжких травм та каліцтв,  несумісних з життям,  невиліковних хвороб або наявності інших підстав для її проведення.

Право проводити   евтаназію має лише  лікар ветеринарної медицини,  як виняток, інша компетентна особа – при  надзвичайних або екстремальних випадках, передбачених законодавством ситуаціях, коли необхідно покласти край стражданням тварини.

Інше:

1.      Ви можете тимчасово передати Вашу тварину до притулку на договірних засадах.

2.      Якщо фізична чи юридична особа виявила бажання отримати тварину з притулку додому або на підприємство, укладається договір про передачу прав на тварину або інший документ про утримання тварини.

3.      Якщо Ви загубили Вашу тварину, та знайшли її у притулку, останній має право на відшкодування витрат, що були понесені ним для покриття витрат на утримання Вашої тварини.

4.      Тварини можуть повертатися у ареал перебування, для чого обов’язково піддаються комплексу ветеринарних лікувально-профілактичних заходів, та після проходження карантинного періоду направляються на кастрацію. Після кастрації, такі тварини перетримуються не менше 7 днів у притулку, ідентифікуються та за умови відсутності інфекційних та інших інвазійних захворювань, що підтверджується ветеринарними документами відпускаються на волю.

Основні нормативні документи, які регулюють питання:

  1. Наказ № 439 Держкомітету ветеринарної медицини від 15.10.2019 «Про затвердження Положення про притулок для тварин».
  2. Утримання тварин у Києві.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up