Результати конференція ООН з питань зміни клімату

Конференция ООН

Конференція ООН з питань зміни клімату в Мадриді завершилась по обіді 15 грудня. Вона тривала два тижні і стала найдовшою за всі роки. Однак, за цей час перемовини залишили по собі більше питань та тривоги, аніж позитивних результатів. Повідомляє Зооварта посилаючись на аналітичний матеріал  юрисконсульта природоохоронної правозахисної організації “Environment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина” Наталії Куць.

Що вдалося досягнути?

Цьогорічний переговорний процес супроводжувався метою розробки правил застосування механізмів міжнародної співпраці, що передбачені статтею 6 Паризької угоди (у тому числі міжнародний вуглецевий ринок), та направлені на скорочення викидів парникових газів. Однак країнам так і не вдалось досягнути консенсусу з цих питань, а розробка правил впровадження статті 6 перенесена на майбутні переговори. Незрозумілим залишається питання щодо того, наскільки амбітні цілі будуть вкладені країнами у оновлені національно-визначені внески.

Попри розбіжності по статті 6 Паризької угоди, країнам все ж вдалось прийняти План дій з гендерних питань та робочий план для Платформи місцевих громад та корінних народів (http://bit.ly/36H0thq).

Відмінність від попередніх СОР

Відмінність цьогорічної конференції від попередніх, яку неможливо не помітити, – це участь великої кількості молоді та дітей, які закликали представників влади країн ставити перед собою амбітніші цілі та не зволікати з їхнім впровадженням.

Залучення та врахування позиції молоді до кліматичної політики є одним з напрямків діяльності держав, на якому наголосив також і Міністр енергетики та захист довкілля України , Олексій Оржель, під час представлення національної заяви по зміні клімату на СОР25. Із текстом заяви можна ознайомитись за посиланням http://bit.ly/2RWU7Gp 

Кліматичні зміни у законодавстві України

Під час СОР25 Верховна Рада України прийняла довгоочікуваний Закон України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66494), що спрямований на виконання міжнародних кліматичних зобов’язань.

Деталі кліматичних переговорів та їхній вплив на Україну стануть відомими на прес-брифінгу Української кліматичної мережі, що відбудеться 18 грудня, о 10:00 в агентстві УКРІНФОРМ. Зооварта стежитиме за анонсом, інформація обов’язково з’явиться на нашому сайті.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up