Смертоносні тварини світу: хто вони?

Люди звикли вважати, що з великими зубами та страхітливою зовнішністю, такі як лев чи акула, несуть найбільшу загрозу. Їх бояться немов вони є найбільш смертельними вбивцями у світі. Істина у тому, що зовнішність завжди оманлива. Так і в цьому випадку, якщо підраховувати усі смертельні випадки завдані тваринами у світі, то перше місце сміливо посяде малярійний комар.


Білл Гейтс у своєму твіттер-акаунті, висвітлив інфографіку, де виділені 15 смертоносних тварин світу, в залежності від кількості людей, які щороку помирають від контакту з ними.


На земній кулі, окрім Антарктиди, існує близько 2, 5 тис. видів комарів, всіх їх було знайдено в більше ніж 100 країнах світу.

– каже Гейтс.

“Протягом сезону розмноження, їхня кількість більша, за будь-яку іншу тварину на землі, за винятком термітів та мурах”

Згідно з даними інфографіки, комар вбиває більше людей, ніж всі інші тварини разом.
Жертвами комарів щорічно можуть бути від 600 000 до 1 мільйона людей.

У більшості випадків смертоносними є хвороби, які переносять комарі: це і малярія, через яку щорічно вмирає приблизно 500 000 людей, а ще 200 мільйонів людей страждають від укусів щодня, інформує The Daily Mail. Також москіти переносять лихоманку Західного Нілу та лихоманку Денге.

Однак ці хвороби не характерні для наших широт.

В Україні комарі можуть переносити:

Дирофіляріоз. В Україні зафіксували випадок зараження людей цим захворюванням. Він передається через укуси комах, в основному, комарів. Джерелом інфекції є здебільшого хворі собаки та кішки. Через укус личинки паразита потрапляють в тіло людини, а потім повільно ростуть, досягаючи розміру до 30 сантиметрів.

Бореліоз або хвороба Лайма. Вона викликається бактерією Borrelia burgdorferi і передається через укус заразних кліщів та комарів. Симптоми: лихоманка, головний біль, втома і шкірний висип – мігруюча еритема.


Лімфатичний філяріоз. При цій інфекції у людський організм потрапляють яйця глистів – нематоди філярії. При потраплянні у кров вони можуть дістатися практично до будь-якого органа і осісти там. Вони можуть утворити тромби, закупоривши судини. Захворювання може призвести до смерті.


Туляремія. Це бактеріальне захворювання, симптомами якого є підвищення температури тіла, озноб, головний більм, запаморочення, слабкість, нездужання в литках, відсутність апетиту, зниженням тиску і пульсу, тощо.


Другу позицію займають люди.

Щороку від рук собі подібних помирає близько 500 тисяч осіб. Так в Україні за сім місяців 2019 року було зареєстровано 855 таких злочинів.

Змії. Кількість жертв: 50 тис. людей


Змії займають третю сходинку за небезпекою. Щороку від їхніх смертельних укусів гине 50 тис. людей. Смертельні укуси часто залишаються незареєстрованими, а, отже, цифра може більшою.У місті зустріти отруйну змію майже неможливо, а от у віддалених сільських регіонах нема безпосереднього доступу до високоякісної медичної допомоги.


Собаки. Кількість жертв: 25 тис. людей


Попри те, що собаки вважаються найкращим другом людини вони можуть переносити небезпечну хворобу – сказ, від якої в рік гине 25 тис. людей. Більшість випадків трапляються там, де безпритульних тварин є велика кількість. Саме тому слід розуміти важливість розв’язання питання з безпритульними собаками у містах України.


Муха Цеце. Кількість жертв: 10 тис. людей


Африканську сонну хворобу провокує паразит, якого переносить ця комаха. Лікування існує, але в регіонах, найбільш поширене захворювання, людям важко знайти якісну медичну допомогу. За кілька тижнів після укусу людина може відчувати лихоманку, збільшення лімфатичних вузлів, біль у м’язах, головний біль та дратівливість.
Щорічно від 20 тис. до 30 тис. осіб заражаються сонною хворобою, з яких близько 10 тис. – приречені. Більшість випадків стається у країнах Африки на південь від Сахари.


Клопи. Кількість жертв: 10 тис. людей


Деякі з цих комах є носіями небезпечного паразита, через який людина впадає у стан, відомий як хвороба Шагаса. Він супроводжується гострими симптомами, зокрема, важким набряком серця або головного мозку. Ранніми симптомами є лихоманка, збільшення лімфатичних вузлів та головний біль. Хвороба викликає близько 10 000 смертельних випадків щорічно.

Прісноводні равлики. Кількість жертв: 10 тис. людей.


Шистосомоз щорічно забирає 10 тис. людських життів. ЇЇ поширює крихітний паразитарний равлик, що мешкає у річках та озерах субтропічних і тропічних регіонів світу. Вони проникають крізь шкіру людини та повзуть до черепа, щоб там відкласти яйця. Хвороба може викликати параліч ніг, блювоту кров’ю, часто симптоми можуть нагадувати грип. Шистосомоз спричиняє висип і проблеми із травленням, а часом – безпліддя і рак сечового міхура.


Скорпіони. Кількість жертв: 3250 людей


З усіх скорпіонів небезпечними є два види, у яких є досить потужна отрута, щоб вбити людину – ізраїльського смертника і бразильського жовтого скорпіона. Діти, люди похилого віку і люди з порушеними імунними системами особливо уразливі до їх потужних нейротоксинів.


Круглі черви. Кількість жертв: 2500 людей


Паразити легко потрапляють в організм людини, у них є крихітні яйця, і вони легко переносяться із зараженого середовища. Круглий черв’як може поселитися в тонкому кишківнику і може втручатися в харчове поглинання, він навіть може призводити до закорковування кишківник у міру зростання черв’яків.


Солітери. Кількість жертв: 2 тис. людей


Стрічковий черв’як зазвичай проникає в організм людини через їжу або воду, заражену яйцями. Люди можуть жити роками, не відчуваючи симптомів, перш ніж стан раптово стане серйозним.


Крокодили. Кількість жертв: 1 тис. людей


Щорічно крокодили атакують близько 1 тис. осіб, але оскільки ці хижаки полюють в більш віддалених та бідних районах планети, кожна така смерть не набуває розголосу.


Бегемоти. Кількість жертв: 500 людей


Бегемоти є одними з найбільш агресивних тварин на планеті, і не вагаючись вб’ють людину, яка занадто близько до них наблизилась. В середньому, одна людина в день щороку гине через бегемота.


Слони. Кількість жертв: 500 людей


Слони розважливі тварини. Вони схильні поважати простір інших. Але якщо вони відчувають загрозу з боку браконьєрів чи надмірно агресивних туристів, то без сумніву можуть напасти.


Леви. Кількість жертв: 250 людей


Леви за своєю природною натурою хижаки, вони розглядатимуть людину, яка до них наблизилась, як здобич. Та щороку близько 250 людей стають їхнім “обідом”.


Африканський буйвол. Кількість жертв: 200 людей


На цих тварин часто влаштовують полювання, однак для цього виду характерна взаємодопомога у небезпеці. Тому, якщо вони помічають небезпеку – атакують першими.


Олені. Кількість жертв: 130 людей


На перший погляд ці тварини не здатні вбивати. Однак ця цифра пов’язана зі ДТП, яке стається через намагання водія уникнути зіткненням з твариною.
Бджоли. Кількість жертв: 53 людини
Анафілактичний шок від укусів бджіл є однією з основних причин смерті серед людей.


Медузи. Кількість жертв: 40 людей


Медузи бувають отруйними, а в людей буває на них алергія. Через збіг цих двох умов помирають близько 40 людей щороку.


Мурахи. Кількість жертв: 30 людей


Вогняні мурахи нападають цілими зграями. Їхня отрута токсична, а рани від укусів, за словами очевидців, нагадують опіки. Через це їх і називають “вогняними”.


Леопарди. Кількість жертв: 29 людей


Леопарди не найжорстокіші з “великих кішок”, однак вони сміливо будуть захищати свою територію. В середньому, 30 осіб на рік гинуть через безстрашність з цими хижаками.


Коні. Кількість жертв: 20 людей


Хоча коні є травоїдними тваринами і дуже лагідні з людьми, щороку через них трапляються близько 20 смертельних нещасних випадків. 


Вовки. Кількість жертв: 10 людей


У XIV-XIX ст. вовки вбивали сотні людей щороку, що пояснює їхню переважно злодійську роль у дитячих казках. Сьогодення подає нам інші дані: до 10 смертних випадків на рік.


Акули. Кількість жертв: 5


На екранах зазвичай і показують акул досить агресивними, які радо на шматки роздирають здобич, у тому числі і людину. Та насправді за рік жертвами акул стають всього 5 особин. 


Алігатори. Кількість жертв: 1 людина


Алігатори зустрічаються тільки в дикій природі США і Китаї. Вони менш агресивні, ніж крокодили, проте все ще небезпечні. В середньому, одна людина на рік гине через цих хижаків.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up