Топ-5 тварин України на межі зникнення

Щороку у світі назавжди зникають тисячі видів тварин. Такі інформацію підтверджує World Society for the Protection of Animals (WSPA). В Україні ситуація не краща. На неї впливає неконтрольована мисливська діяльність (браконьєрство), розширення сільськогосподарської і промислової діяльності людини, забруднення та знищення екосистеми. Ось топ-5 видів тварин, які перебувають на межі зникнення. Деяких, екологи й зоологи не бачили вже давно.

Бурий ведмідь

На сьогодні цих тварин налічується понад 400 особин. Мешкають вони у старих лісах Карпат (Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області). Однак можуть зустрічатись і в лісах північної України. Констатувати точну їх кількість зоологи не можуть, адже тварини можуть мігрувати на тисячі кілометрів. Півстоліття тому бурі ведмеді проживали не лише у лісовій зоні, а й степовій. На стрімке зникнення виду вплинули омолодження лісу, браконьєрство та розвиток лісового туризму.

Корсак


Не вовк і не лисиця. Ця тварина має світле забарвлення, ззовні корсак нагадує звичайну лисицю, хоча він менший має дещо видовжений тулуб і надзвичайно пухнастий хвіст. Вдень його побачити практично неможливо, адже веде нічний спосіб життя. Харчується він гризунами, рептиліями та зайцями.
В Україні цей вид трапляється лише у Луганській області. Зараз популяція корсака налічує не більше 20 особин. На критичне скорочення популяції вплинуло мисливство за цінним хутром.


Окрім Червоної книги України корсак занесений у Міжнародний червоний список охорони видів (МСОП) як вид, якому загрожує повне зникнення.

Вихухоль, або інакше хохуля


Ззовні тваринка нагадує крота, однак забарвлення її світліше, у неї є довгий ніс та короткі лапки. Щодня вона може споживати більше своєї ваги. ЇЇ раціон складається переважно з личинок та дрібних річкових мешканців. Проживає хохуля в районі річки Сейм, що у Сумській області. Кількість особин становить близько 300. В минулому на хохуль полювали заради їхнього вологостійкого хутра. Це не аби як вплинуло на зменшення популяції виду. Негативний вплив спричинили й вирубки лісу, будівництво гідроелектростанцій та дамб.

Вид включено до Червоного списку МСОП та Європейського червоного списку як вразливий вид, а до Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі, а також до двох видань ЧКУ як зникаючий вид.


Їжак вухатий


Про ознаки й годі говорити, назва виду промовляє сама за себе. Чисельність цього виду критична, існує велика ймовірність, що він зовсім зник. За останні 20 років відомо лише про один випадок, коли його побачили в околицях Луганська. Зоологи все ж припускають, що невеликі сім’ї можуть проживати в степах Донбасу та Приазов’я. До причини зменшення чисельності відносять деградацію степових екосистем, а також те, що їжаки вухаті часто були здобиччю для хижаків.

Соня садова


Милий вухатий гризун облаштовує собі домівки у дуплах ялинових дерев та серед каменів. Соня садова належить до тих тварин, які зі жовтня по квітень впадають у зимову сплячку. Основою їжею для неї є фрукти, горіхи та комахи.
Ареал проживання тварин: Західна Європа, Прибалтика, а в Україні цього звірка знаходили в Закарпатській, Рівненській, Черкаській, Київській областях. Ймовірно, що до теперішнього часу вид зберігся на Волині і в Центральному Поліссі. Однак доказів цього немає. За інформацією, яка міститься у Червоній книзі України, знаходили цих тварин ще до кінця 1970-х років.


До зникнення цього виду спричинили масштабні вирубки природних лісових масивів, санітарне знищення дуплистих дерев, висадка лісових монокультур.

Є й інші тварини, які також перебувають на межі зникнення:

Лісовий кіт — їх кількість чим раз тим зменшується через вирубку дібров. В Україні є близько 50-ти особин.

Сова сипуха — по всій території Європи їх залишилося менше ніж 220 тисяч пар. В Україні – до 30 пар.

Чорні лелеки проживають переважно на Поліссі та у Карпатському регіоні. В Україні налічується біля 400 пар.

Рись — кількість особин в нашій країні налічується близько 500. Причиною зникнення цього виду стало масове полювання через хутро.

Виходом з цієї ситуації є відновлення популяції окремих видів. Однак для України це дуже дорого, в нас цим ніхто не займається. Врятувати тих тварин, які ще залишились можна шляхом створення природоохоронних заповідників, які б не допускали втручання людської діяльності.

Дані щодо тварин, які перебувають під загрозою зникнення взято з відкритих джерел: Червоної книги України.

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up