Тварини вам за це подякують: як насправді треба доглядати за домашніми улюбленцями

догляд за тваринами

За статистикою, у кожній другій-третій українській сім’ї є домашній улюбленець. Навіть самі зоологи твердять, що люблячим людям просто необхідно заводити домашніх тварин, вони тішать свого господаря та створюють позитивний клімат у родині. 

Попри те, є певні фактори, за яких тварину краще не заводити. За словами львівського зооактивіста Ореста Залипського, не варто заводити домашніх улюбленців, якщо виникають сумніви, невпевненість у тому чи потрібна вона, чи буде можливість забезпечити відповідні умови для неї, також не слід дарувати тварин.

– розповідає львівський зооактивіст Орест Залипський.

«Так вже повелося, що люди заводять домашніх тварин. І для цього найголовніше це людська відповідальність. Якщо людина безвідповідальна, і спершу бере тварину, а потім позбувається її шляхом викидання на вулицю чи будь-яким іншим методом, тоді цій особі взагалі краще не заводити тварин. Також, якщо виникають якісь сумніви чи зможе людина доглядати за твариною – теж краще не заводити. Або ще часто купують тварин на подарунки дорослим чи малим дітям – також не потрібно цього робити, бо через те, що людина сама свідомо не купувала цієї тварини чи не брала з притулку – це може породжувати безвідповідальність. Людину, так би мовити, примусили завести цю тваринку»
Орест Залипський з врятованою лисицею

Зооактивіст додає, що правоохоронні органи вкрай рідко реагують на випадки, коли тварину викидають на вулицю чи жорстоко з нею поводяться. За справу беруться лише за ті випадки, які набули всеукраїнського розголосу. До прикладу, згадаємо недавній резонанс, коли посадовець прив’язав собаку до автомобіля на ходу тягнув її, через що у тварини до крові були розбиті лапи та подертий живіт.

Якщо ж ви таки відчуваєте потребу в товаристві меншого друга, то слід прислухатись до порад зоологів та ветеринарів, які наголошують, що власники тварин насамперед повинні забезпечити їм ветеринарний догляд, щеплення проти інфекційних захворювань, проведення дегельмінтизації, вакцинація, обробка від певних захворювань шкіри, а також кліщів, бліх. Важливе значення також має збалансоване і якісне харчування домашніх тварин.

Щеплення тварин

– зазначає лікар ветеринарної медицини Ярослав Степанович.

“Якщо улюбленця хочуть завести власники квартири, то тварині необхідно створити всі відповідні умови – це лоток-туалет, спальне місце, іграшки – вони потрібні для того, аби тварина забавлялась, коли господарів немає. Тварин необхідно регулярно вигулювати, купати, вичісувати. Робити все те, щоб тварина була у належному стані, якщо людина дійсно любить тварин. Потрібно регулярно навідуватись з твариною до ветлікаря, робити щеплення проти інфекційних захворювань, проводити дегельмінтизацію, вакцинацію, обробляти від певних захворювань шкіри, а також кліщів, бліх”
Вигулювання собаки

Якщо ж ви плануєте заводити собаку, яка перебуватиме на вулиці, наприклад, для охорони подвір’я, то обов’язково має бути вольєр.

– додає ветлікар Ярослав Степанович.

“Крім цього для тварин варто відтворювати природні умови для їхнього життя, щоб у них не виникали стресові ситуації. Власникам слід розуміти, що соціалізація тварин також потрібна. Забезпечення соціалізації означає привчати улюбленця до людей, вчити його команд та давати контактувати зі собі подібними”

Правила утримання домашніх тварин визначені Законом «Про захист тварин від жорстокого поводження» та Рішенням КМР щодо правил утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві, які встановлюють порядок утримання, використання, визначення ступеня небезпечності  в умовах міста, визначають права та обов’язки власників собак і котів, а також дають відповідь на такі важливі питання: чи можна утримувати кота чи собаку в орендованій квартирі, чи можна заводити тварин у школі, чи можна тримати собак та котів виключно в приміщенні, де вигулювати собак та котів тощо.

Власники тварин повинні

Власникам тварин заборонено

Де та за яких умов можна утримувати собак та котів

Читайте також

Біля берегів Тасманії загинули понад 400 китів

Починаючи з понеділка біля берегів австралійської Тасманії загинули понад 380…

Читати повністю >

В Україні хочуть запровадити платну реєстрацію домашніх тварин

Верховна Рада України хоче зобов’язати всіх власників тварин присвоювати їм…

Читати повністю >

У США хлопчик зібрав понад 300 тисяч доларів на бронежилети для поліцейських собак

Брейді Снаковський разом із мамою заснували фонд Brady’s K9 Fund…

Читати повністю >
btn-up